Reklam
Reklam
Fethiye Haber Net -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,05 / Satış: 6,08

Burdur’dan Ayrılırken…

Editor Onbir
Editor Onbir
  • 02.11.2016
  • 726 kez okundu

Baki olanın yalnızca Allah (C.C) olduğunun bilinciyle, makamların geçici hizmetlerin kalıcı olacağına inanarak yola çıktık. Devletimiz bize nerede görev verdiyse başımızın üstüne dedik ve oraya gittik. Her gittiğimiz yerde “Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” düsturuyla görev yaptık. Gönül kırgınlıklarımız elbette oldu ancak her yeni kendi içinde başka bir dinamizmi taşır dedik ve hizmet yolculuğumuza durmadan, yılmadan devam ettik.

Sembolizmin ünlü şairi Arthur Rimbaud “Senin bir adım atman, yeni insanların ayağa kalkması ve yürüyüşe başlaması demektir” der. Biz bir adım attığımızda bizimle birlikte ayağa kalkacak onurlu, gururlu ve şerefli insanların hep arkamızda olacaklarına inanarak çıktık hizmet yolculuğumuza. Bu yolculuğumuz esnasında çok sağlam dostlar da edindik. Bize çelme takan, bizi yolumuzda rencide eden makam ve mevki sahiplerini de tecrübe ettik. Ama yaşadığımız her olumsuzlukta “ALLAH VAR GAM YOK” dedik ve bize eşlik eden dostlarımızın sıcaklığında rencide olduğumuz olayları da görmezden geldik.

Biz kutlu görev için yola çıkanların vatan ve millet sevgisiyle bezenmiş heyecanlarını hiç kimsenin yok edemeyeceğine inananlardanız. Bu inanç nedeniyledir ki şikayetlerimizin çoğunu hak ve adaletin tam manasıyla tahakkuk edeceği güne bırakır, fakat hizmet aşkımızı asla ertelemeyiz.

Siyasete girdiğimiz için bize had bildirmeye kalkışanları da tecrübe ettik yaşamımızda. Kendi siyasi çıkarları için vatana ve millete hizmetten başka gaye gütmeyen insanları harcamaya kalkışanları da deneyimledik. Ve gördüm ki siyaset ahlak ve erdemden yoksun kaldıkça siyasetçi de yozlaşıyor. Bilgiyi ve ahlakı hayatına egemen kılmamış kimselerin siyaset anlayışı vatana ve millete hizmet etme kapasitesi olan insanlarla birlikte yol yürümeyi değil kendilerinin çıkarlarına hizmet edecek kimselerle yol yürümeyi gerekli kılıyor. Menfaatlerini ve makamlarını korumak için yürüttükleri siyasetlerini hak ve adalet terazisinde tartma erdemi gösteremeyen siyasetçilerin yolumuza taş koymaları bizi hiçbir zaman yıldıramadı ve yıldıramayacak. Gücünü yalnızca Hak’tan alanların kaybedecek pek fazla bir şeyleri yoktur ve biz olsa olsa yalnızca biraz zaman kaybettiğimize üzülürüz.

Şunu kesin olarak ifade edebilirim ki siyasete bilfiil girmiş olmaktan asla pişman değilim. Bu ülkenin bir ferdi olarak kendi halkımız, kendi vatanımız için bizim de söyleyecek sözümüz, katkı sunmayı düşündüğümüz fikirlerimiz ve milletimiz için hayata geçirmeyi planladığımız projelerimiz var demekten asla pişman değilim. “Bu dünyaya yalnızca yaşamak için değil, bir fark yaratmak ve nihayetinde kulluğumuzu yerine getirmek için geliyoruz” düsturuyla hareket ederek ülkeme ve milletime siyaseten de katkı sunmak isterim dediğim için asla pişman değilim. Unutulmamalıdır ki onurlu insanlar sahip olduklarına inandıkları haklarını korumak ve sorumluluklarını yerine getirmek için gösterdikleri gayretler için asla pişman olmazlar, biz de olmadık.

Biz bakış açımızı “Geçmişin girdaplarında sorunlarla yaşamak yerine geleceğin aydınlığına talip olma ” olarak hep geniş tuttuk. Bu nedenle sığ siyaset dedikoducularına cevap yetiştirmekle uğraşmadık ve onları kendi kaderlerine terk ettik. Biz siyasetin ahlak ve erdemle bezenmiş insanlar tarafından yapılması gerektiğine olan inancımızı haykırmaya devam edeceğiz. Çünkü biz inandığımız gibi yaşıyoruz ve hiçbir kişisel menfaati siyasetin malzemesi haline getirmeyi tercih etmiyoruz.

Tüm bu serzenişimizin ardından artık Ankara’ya araştırmacı olarak atandığımız bilgisini paylaşma vaktidir dostlar. İl Müdürü olarak değil bu aziz milletin bir bireyi olarak her yerde hizmet yapmaya devam etmenin bir şeref olduğunu biliyor ve “Durmak Yok Yola devam” diyoruz.

Biliyoruz ki, Her kapanan bir kapı açılacak yeni bir kapının habercisidir. Allah bizim şer bildiklerimizin içinde hayır gizlemiştir.

Uzun yıllar memleketime uzak illerde ve Ankara’da çalışma sırasında ailemle birlikte sürekli memleket özlemi yaşadık. Gurbette çalışan insanlar bunu çok iyi bilir. Burdur’da çalışma fırsatı doğunca hem aynı kültürü paylaşmamız hem de memleketimize yakın olması nedeniyle Burdur’u tercih ettik.

Belki Burdur’a hizmet süremiz burada bitmiştir, ama vatanımıza hizmet etme azmimiz son nefesimize kadar devam edecektir. Dün Burdur’da, bu gün Ankara’da yarın kim bilir nerede… Ama her daim azimli, her daim güçlü, her daim bilinçli bir şekilde ülkemize ve milletimize hizmet için biz yolda olacağız. Çünkü biz biliyoruz ki onurlu insanlar çıktıkları yolculuklarında asla yalnız kalmayacaklardır.

Şimdi yeni bir yolculuk başlıyor bizim için.

Daha söyleyecek sözlerimiz ülkeye sunacak katkılarımız var diyerek “Dün dünde kaldı cancağızım, şimdi yeni şeyler söylemek lazım” diyoruz ve hazırlanıyoruz. Kimseye kırgınlığımız yok, kimseye küs değiliz. Çünkü biz biliyoruz ki kulların bir planı varsa yaratıcının da bir planı vardır ve herkesi oynaması gereken role iten bir kader teşekkül etmektedir. Biz kaderimize eşlik eden Burdur’un güzel insanlarını tanıma onurunu yaşadık, mutluyuz. Biz günümüzün her anını devlete ve millete hizmet yolunda geçirdiğimiz inancıyla huzurluyuz. Kültür ve turizm alanında il müdürlüğü personelimizle birlikte Türkiye’ye de örneklik teşkil eden pek çok çalışmayı gerçekleştirdik. Biz Burdur’un ve Burdurlunun güzelliklerini yaşattığı için Allah’a şükrederek yeni bir yolculuğa hazırlanıyoruz.

Rabbimizin yardımı, iyilerin duası ve sizlerin manevi desteği ile yılmadan yolumuza devam edeceğiz.

Türk Edebiyatının Üstat Kalemi Sezai Karakoç’un dizeleriyle duygularımızı ifade edelim.

“Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır

Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır

Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır

Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır”

Her zorluğa karşı her zaman beni destekleyen ve daima bana güvenen sevgili eşime ve çocuklarıma minnettarım. Anne babam ve bizi hiç yalnız bırakmayan iyi ve kötü günlerde yanımızda olan siz değerli dostlara sahip olduğum için son derece mutluyum.

Burdur’dan ayrılırken tüm dostlarımın üzerimizde hakları varsa helal etmelerini arzu eder ayrıca selam ve hürmetlerimi sunarım. Her zaman dualarınızı beklerim…

Kutlu yolculuğun lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’ın sözleriyle sözlerime son vermek istiyorum.

Bizim mücadelemiz hak mücadelesi,

Bizim mücadelemiz milletin değerlerini yüceltme mücadelesi,

Bizim mücadelemiz YENİ TÜRKİYE mücadelesi,

Bizim mücadelemiz BÜYÜK TÜRKİYE mücadelesidir.

Mehmet Tanır (Burdur Kültür ve Turizm İl Eski Müdürü)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ