EKPSS Adaylarına Önemli Uyarılar Yapıldı

Önemli Uyarılar Yapıldı

TURGED Muğla Şubesi ve TURKESK’nin başlattığı EKPSS eğitim seferberliği projesi çalışmaları kapsamındaki EKPSS adaylarına ve ailelerine bilgilendirme toplantısı Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapıldı. Engelli memur adayları için Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi ve Turkuaz Engelliler Eğitim Sanat ve Spor Kulübü Derneği Muğla’da bir ilki gerçekleştirirken engelliler için yeni bir hizmet daha kazandırdı. Fethiye Rehberlik Araştırma Merkezi, Fethiye Belediyesi Engelsiz İletişim Masasının desteği ve katkıları, Fethiye Halk Eğitim Merkezinin de ev sahipliğiyle 20 Şubat Salı günü saat 11.00 de gerçekleştirilen toplantıda engelli memur adaylarına ve ailelerine bilgilendirme yapıldı. TURGED Muğla Şubesi Başkanı Mehmet Özdemir’de toplantıda hazır bulunarak yerinden takip etti.

Toplantının moderatörlüğünü Fethiye Rehberlik Araştırma Merkezi görevlisi, TURGED ve TURKESK adına proje koordinatörü  Metin Erat yönetirken Fethiye Belediyesi Engelsiz İletişim Masasından Kader Bozbaş ve Fethiye Rehberlik Araştırma Merkezinden Özel Eğitim öğretmeni Mesut Güleroğlu’da konuşmacı olarak eşlik ettiler.  Açılış konuşmasını yapan Metin Erat projenin amaçlarını, bugüne kadar yaptıkları hizmetleri ve bundan sonraki hedeflerini anlatırken 2012 yılından bugüne kadar projenin geliş hikayesinden bahsetti. TURGED ve TURKESK’in bu süreçteki öncü olmasından ve karşılaştığı engellerden bahsetti.  Kurumların ve bazı sivil toplum örgütlerinin desteğini de unutmayan ERAT her birine ayrı ayrı teşekkür etti.

BAŞVURU DÖNEMİNDE DOĞRU ve SAĞLIKLI BİLGİ EDİNMEK

Toplantının gündemine değinen Metin Erat  “amaçlarının .  başvuruların ve tercihlerin doğru ve sağlıklı yapabilmesi, ihtiyaç duydukları bilgi ve desteğe ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye’de başka bir örneği olmayan rehberlik ve danışmanlık hizmeti projesini hayata geçirdik.” dedi ve  sözlerine şöyle devam etti. “ Malumunuz, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ile engellilerin devlet memurluğuna alınabilmesi için ÖSYM’nin 2018 sınav ve tercih takvimine göre 08-16 Mart 2018 tarihleri arasında EKPSS-Kura tercihleri,  22 Nisan 2018 tarihinde ise EKPSS sınavı yapılacak. Bu bağlamda bu sürece kursiyerlerimizi ve engelli memur adaylarını hazırlamak ve bilgilendirmek. “ dedi.

ERAT, ENGELLİ MEMUR ADAYLARINA YENİ HİZMETLER İLE İLGİLİ MÜJDELERİ VERDİ

Ayrıca EKPSS kursiyer öğrencilerine ve engelli memur adaylarına bu süreçle ilgili birkaç müjde verdi.  Müjdelerini şöyle sıraladı. Dernek olarak EKPSS sınavI öncesinde “Sınavda Stres Yönetimi” ilgili seminer vereceklerini, Sınavın yapılacağı gün sınav merkezine Muğla’nın her ilçesinden özel araç kalkacak şekilde servis ayarlayacaklarını ve konuyu Muğla Büyükşehir Başkanlığıyla görüştüklerini yazışmaların devam ettiğini müjdeledi. EKPSS kursiyerleri için ise sınav öncesinde adayların moral ve motivasyonunu arttırmak ve sınav stresini yenebilmek için sosyal bir etkinlik yapmayı amaçlıyoruz dedi.

ADAYLARA ÖNEMLİ UYARILAR

Konuşmacılardan Fethiye Belediyesi Engelsiz İletişim Masasından Kader Bozbaş söz alarak adayları bilgilendirici açıklamalarda bulundu ve sunum yaptı., EKPSS Başvuru süreci ve 22 Nisan tarihinde yapılacak sınav ile ilgili  adayları bilgilendiren BOZBAŞ bu süreçte mağduriyet yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken konuları vurgulayarak adaylara önerilerde ve uyarılarda bulundu. Oturumun diğer bir konuşmacısı Özel Eğitim Öğretmeni Mesut Güleroğlu ise EKPSS başvuru kılavuzundaki konularını derleyerek adaylardan gelen soruları cevapladı.

FETHİYE HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN ÖRNEK HİZMET

Sivil toplum örgütlerinin engellilere ve topluma kazandırdıkları her faydalı eğitim ve benzeri hizmetler için destek olmaktan onur duyacağını belirten  Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ender Suat Tok başlattığımız EKPSS kursu başarılı bir şekilde devam ediyor. Kurum olarak engellilere yönelik eğitim faaliyetlerinde bir çok kursa ev sahipliği yaptık.  Akabinde oluşturulacak yeni hizmetlere kurum imkanları doğrultusunda destek oluyoruz. Engelli kursiyerlerimizden gelen her türlü talebi karşılamaya çalışıyoruz. Engelli dostu kurum olmanın gayreti içindeyiz. Süreci organize eden ve destekleyen kurumlara ve kişilere de ayrıca teşekkür ediyorum, dedi.

MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIYOR

Çalışmaları yerinden takip eden TURGED Başkanı Mehmet Özdemir değerlendirmelerde bulundu. TURGED Muğla Şubesi olarak hiçbir ilçe ayırt etmeden ulaşabildiğimiz ve üretebildiğimiz her hizmeti yerinde yapmaya çalışıyoruz. Yönetim kurulu olarak engellilik alanında bir çok ilke imza attık. Son yaptığımız Engelli Bilgilendirme Toplantısı öncesinde aynı amaca hizmet ettiğini düşündüğümüz başka bir sivil toplum örgütünün başkanı yapılan çalışmaları AMAÇSIZ ve GEREKSİZ söylemleriyle toplantıyı itibarsızlaştırmaya, toplantı öncesinde dolaylı yönden toplantının akışını değiştirmeye yeltenmiştir.  Meyve veren ağaç taşlanır tabirini kullanmak isterim. Kurumsal olarak biz işimizi ve iletişimizi profesyonel bir şekilde yürütmekteyiz. Bu tarz atışmalardan itina ederiz. Yaşanan olayları kamuoyu vicdanına bırakıyoruz. Diyerek sözlerini şu sözlerle TURGED olarak bu ve benzeri durumların tekrarlanmaması için gerekli hukuki ve kamuoyu bilgilendirme çalışmaları başlattık, tamamladı.

Haber Merkezi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Pts Şub 26 , 2018
Fethiye Kaymakam Muzaffer Şahiner başkanlığında ‘Okul Müdürleri Toplantısı yapıldı. Devlet Su İşleri (DSİ) konferans salonunda yapılan okul müdürleri toplantısı, Kaymakam Muzaffer Şahiner başkanlığında gerçekleşti. 2017-2018 Eğitim Öğreti yılının ikinci döneminin değerlendirildiği toplantıda okulların sorunları görüşüldü ve okul müdürlerinin talepleri dinlendi. Toplantıya Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye İlçe […]

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/fthyhbr/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755