Reklam
Reklam
Fethiye Haber Net -
$ DOLAR → Alış: 5,61 / Satış: 5,63
€ EURO → Alış: 6,43 / Satış: 6,45

Esnaflar Hastaneden %20 İndirimli Faydalanacak

Esnaflar Hastaneden %20 İndirimli Faydalanacak
  • 26.02.2016
  • 411 kez okundu
OSCAR Rent A Car

Esnaflar Hastaneden %20 İndirimli Faydalanacak

Lokman Hekim Esnaf Hastanesi 2016 yılı ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda her yıl odalara kayıtlı üyelere tanınan ayrıcalıklar yeniden şekillendirildi.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası, Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası, Dalaman Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne kayıtlı toplam 9Bin üyeye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nden yararlandıkları sağlık hizmetlerindeki ayrıcalıklar geçen yıllara istinaden daha da arttırıldı.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda yapılan tören oda başkanlarına verilen öğle yemeği ile başladı.

Yemeğin ardından toplantı salonuna geçildi. Toplantıya Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Adem Hıra, Dalaman Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Üzeyir Gökmen ve Esnaf Hastanesi Başhekim yardımcısı Ali İhsan Alpay ile birlikte toplantıya katılan meslek odalarının yönetim kurulu üyeleri de katıldı. İlk kez meslek odaları başkanı aynı anda bir araya gelmiş oldu.

Esnaf İndirim Kartı Önerisi Sağır Ve Çakıroğlu’ndan Geldi, Başoğlu Ve Soydemir Hemen Uyguladı

Yaklaşık 20 yıldır Fethiyelilere hizmet veren Esnaf Hastanesi için adından esnaf var ancak esnafa indirim yapılmıyor sözleri de artık kullanılmayacak. Esnaf hastanesi tarafından yapılan indirimler artık kart ile daha da resmileşti. Bu indirim içi,n öneriyi Seydikemer Esnaf odası Başkanı Harun Sağır  ve Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu’ndan geldi. Öneri Esnaf Hastanesi yönetim kurulu başkanı İsmail Başoğlu ile yönetim kurulu üyesi Mehmet Soydemir’in de destekleriyle hayata geçirildi artık esnaflar % 21’e kadar ulaşan oranlarda hastanedeki indirimden faydalanacak.

Soydemir, “Hastane için Varımızı Yoğumuzu Ortaya Koyduk”

Tanıtım toplantısının açılış konuşması Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir yaptı. Soydemir; “ortak olarak bir araya gelerek başarılmış Türkiye geneline örnek bir proje. Göreve geldiğimiz ilk yılda Esnaf ve Sanatkarlara yakışır bir okul kazandırdık. Esnaf Hastanesi büyük hizmetler veriyor. Önümüzdeki günlerde yaşlı bakım merkezi içinde girişimlere başladık. İndirim amacıyla başlatılan bu yeni uygulamanın da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

Esnaf Hastanesi Başhekim yardımcısı Ali İhsan Alpay da hastanenin bugüne kadar geldiği nokta ile ilgili rakamsal veriler sundu. Alpay, “hastanemizdeki toplam poliklinik sayısında artış 26bin 493 toplam 2016 yılındaki muayene ettiğimiz hasta sayısı 319Bin 611 gibi bir rakama ulaşmıştır. Bu rakam bütün Muğla bölgesindeki özel hasta sayısının %28’ini kapsamaktadır. Sadece Fethiye geneline baktığımızda %81 gibi bir rakama ulaşmaktadır. Muğla genelinde en çok hasta kabul  eden özel hastanesi konumundayız. Büyük zincir hastaneleri olmasına rağmen diğer ilçelerde bu  tabiki sayın Fethiyelilerin sizlerin desteğiyle halkımızın teveccühü sonucunda gerçekleşmiştir. Bundan dolayı bütün halkımıza teşekkür ederiz.  Bizde onlara layık olacak hizmeti vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bugünkü bu “esnafım sağlığım” kartı da bunun bir yeni düzenlemesi.”ifadelerini kullandı.

Esnaf Hastanesi Başhekim yardımcısı Ali İhsan Alpay “Her yıl odalarımıza kayıtlı üyelerimizin hastanemizden yararlandıkları sağlık hizmetindeki indirim oranlarında 2016 yılı itibariyle artış sağlandı.

Üyelerimiz, geçen yıllarda muayenede %17 indirim oranına sahip iken, 2016 yılında bu oranın %20’lere  çıkarılması, aynı zamanda ileri tetkiklerde geçen yıllarda indirim uygulanmazken 2016 yılında %10 ile %12’lik bir oran uygulaması kararına varılmıştır. Bundan böyle hastanemizce hazırlanan özel bir kart, Esnaf ve Sanatkarımızın göstermesi halinde indirim anında uygulanacaktır.Bu kartımız, ESNAFIM-SAĞLIĞIM adında olup her yıl güncellenecektir.  1 Mart 2016 tarihte uygulamaya geçileceğini ileten İsmail Başoğlu, Esnaf Hastanesi olarak verdiğimiz hizmetlerin kalitesini her an  arttırmayı hedefliyoruz.  Hastanemiz aşırı yoğun olmasına rağmen düşük bir yüzdeyle çalışmakta olup, hukuki ve ahlaki değerleri ön plana tutmaktadır. Ayrıca verdiğimiz hizmet kalitesinin yüksek olmasını sağlamak için çok sayıda personel çalıştırıyor ve en ileri teknolojideki ekipmanları kullanmaya çalışıyoruz.  Bunların sonucunda hastanemiz Fethiye için büyük bir şanstır. Asıl amacı kar etmekten ziyade insanlara hizmet etmektir. Hastanemiz ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi) 2015 yılı verilerinde, 2014’e göre 26.493 artışla 319,611 hastaya bakmıştır. Muğla bölgesinde hastanemiz toplam özel hasta sayısının  %28,6’sını, Fethiye’de ise %81.2’sine  hizmet vermekte olup , bölgenin en yüksek orana sahip hasta kabulü sağlayan hastanesi seçilmiştir.  Nitekim hastanemiz en düşük ticari faydayla bölgenin en yüksek sayıda hasta bakan, en yüksek sayıda personel istihdam eden, en yüksek tutarda vergi ve SGK ödeyen bir kurumdur. Sonuç olarak, bizlerin yanında olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi ileterek, sizlere daha iyi, daha kaliteli olarak sunmayı planladığımız sağlık hizmetlerimizdeki çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğimizi bir kez daha bildirmek isteriz Bizleri yalnız bırakmayan, öncelikle Esnaf ve Sanatkarlarımıza, tüm halkımıza tüm komşu ilçe ve kuruluşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız.”dedi.

Sağır; “Tek Daş’tan Duvar Olmaz” Esnafın Hakkı Esnafa Teslim Edildi”

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır da, “esnaf hastanenin serüveni bugün bu noktadadır. Seydikemer artık ayrı ilçe oldu. Tüm Fethiye ve Seydikemer bölgesindeki esnafın katkılarıyla  bugüne gelindi. Atalarımızın bir sözü vardır; ” tek taş duvar olmaz” diye hastanenin her bir tuğlasını her bir esnafımız koymuştur. Yola çıkılan esnaflarımızla serüvene katılan bölge halkıyla birlikte hastane de bugünlere gelmiştir. Biz yaklaşık 5 ay önce hastanemizin yönetim kurulu başkanı İsmail Başoğlu başkanıma işte esnafımızdan gelen bu talepleri ilettik kendileri de hastanenin yönetim kuruluyla birlikte esnafımızdan gelen bu talepleri değerlendireceklerini söylediler. Bu esnafın olan hakkını yine esnafa teslim ettikleri için hastanemizin yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. İnşallah esnaflarımızda daha sağlıklı günlerde hastaneye muhtaç kalmadan hayatlarını sürdürürler. Sonuçta hayatın akışı içerisinde gerek sağlık yönünden problemlerle karşılaşabiliyoruz. Bu tip kurumlarında olması lazım. Artık bu bölge büyüdü,  Fethiye aslında bölünerek büyümüş Seydikemer ilçe olmuştur. Fethiye’de hastane iki ilçeye yetmemektedir. Ben buradan Seydikemer’e de bir hastane kurulması ile ilgili girişimde bulunmaları için milletvekillerimize çağrı yapmak  istiyorum. Saat 5’ten sona Seydikemer’de iğne vurduracak bir yer yoktur”.ifadelerini kullandı.

Çakıroğlu, “Esnafların İsteği Yerine Getirildi”

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu’da açıklamasında, “böyle bir projenin gerçekleşmesinden dolayı esnafımız adına öncelikle İsmail başkanım başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. Bu esnaflarımızın bu dileğiydi isteğiydi. Esnaflarımız biz esnaf hastanesinde esnaf ismini kullanarak ama bizim hiçbir farkımız yok diyorlardı.  Bunu da Harun başkanımızla birlikte yaklaşık 5 ay önce İsmail başkanımıza dileğimizi getirdik. Esnaflarımızın istekleri doğrultusunda sağolsun İsmail başkanımızda isteğimizi hastane yönetimiyle birilikte olumlu baktılar. Bugün böyle bir indirimden esnafımız yararlanacağı için mutluyuz esnafımız adına teşekkür ederiz.”dedi.

Pazarcılar Odası Başkanı Adem Hıra;” Fethiye Esnaf Hastanesi bölgeyi ilgilendiren bir alanda hizmet veriyor. Artık hastanemiz yaz aylarında turizmcilere hizmet veriyor ve Türkiye genelinde bilinen bir hastane konumuna gelmiştir. Katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.”dedi.

Taşar, “Esnaf Hastanesi Bölgenin Amiral Gemisidir”

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Saban Taşar da yaptığı konuşmada; “Yaklaşık 20 yıl önce küçük bir poliklinik halinde başlayan serüvenin, buralara gelmesi tam teşekküllü bir hastaneye dönüşmesi mükemmel bir hizmettir. Sivil toplum örgütlerine meslek odaları başkanlarına ve emeği geçen herkese bu haline getirilmesi adına çektikleri emeklerden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Buradaki pay aslında esnaflarındır. Esnaf odaları da gücünü üyelerden esnaflardan almaktadır. Buralara gelirken emek çeken arkadaşlarımız esnaflarımız olduğu gibi faydalanması gerekenler de esnaflarımızdır. İnşallah bu kart sayesinde çok ihtiyaç duyulmasın istiyoruz tabi ki sağlık her şeyin önündedir ama ihtiyaç duydukları anlarda da esnaflarımızın yanında olsun bundan sonrası içinde daha fazlası artarak devam edecektir.”dedi.

Dalaman Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Üzeyir Gökmen; “Bizde 97 yılında Sayın İsmail başkanımın sözüyle bu kuruma lokman hekim esnaf hastanesine yatırım yaptık, katkı yaptık bağış yaptık. O günden bugüne faydalandık esnaflarımızla ama şimdi esnaflarımız diyor ki 10 lirada olsa bize bi katkı olsun. Bu nedenle Lokman Hekim Esnaf Hastanesinin yönetim kuruluna şahsım adına esnaflarım adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından oda başkanlarına üyeler için düzenlenmiş kartlar teslim edildi. Kartların dağıtımına başlandı. Esnaflar kayıtlı oldukları meslek odalarından bu kartları alarak Hastaneye geldikleri zaman kayıt yaptıracaklar. Kartlar yalnızca esnafların eşi ve çocukları için kullanılacak, diğer yakınları için kullanılmayacak.

Esnaf Hastanesi’nin Kuruluş Hikayesi

Tahsin Özdemir Ve Hüsnü Çalış Hastane İçin Taşınmazlarını İpotek Ettirdi

Hastanenin kuruluş hikâyesini ise Fethiye Esnaf Odası Başkanı Tahsin Özdemir açıkladı. Özdemir; “Ben lokantacıyım o dönemlerde her gün 5 tane gazete alıyordum. Bir gün gazetenin birisinde Isparta da poliklinik kurulduğunu okudum ve İsmail Başoğlu’na giderek kuruluk polikliniği inceleyelim bizde kuralım dedim ve dönemin şoförler odası başkanı Ercan Katrancı’yı ve Hüsnü Çalış’ı da aldık serüven başladık. Polikliniği kurmak için Hüsnü Şimşek’in evini ve benim lokantayı ipotek ettik. 7 yılda hastaneye dönüştürdük. Bugünlere ulaştık.”dedi.

Haber / Foto: Erkan İLİK – Hakan Çelikdemir – Zeynep Olca

20160225_130421 20160225_130425_001 20160225_131622 20160225_131650 20160225_133103 20160225_133108 20160225_133114 20160225_133126 20160225_133134 20160225_133202 20160225_133453 20160225_135834 20160225_140441

OSCAR Rent A Car
MİLLETVEKİLLERİNDEN  VALİ CİVELEK’E ZİYARET…
  Dönem Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan Muğla Valisi Esengül Civelek’i Makamında ziyaret etti. 24 Haziran...
Turizm Konseyi Afyon Ve Şanghay’a Hazırlanıyor
  Sekretaryası Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Fethiye Turizm Konseyi, Ağustos ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda ana gündem...
AK  PARTİ FETHİYE’DEN  TAZİYE ZİYARETİ…
  AK Parti Fethiye İlçe başkanı Kadir Sarıhan ile yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik kolları başkanı Sinan Cengil; Seydikemer Belediye...
SGK Teşvikleri Seminerine Yoğun İlgi
  Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen SGK Teşvikleri bilgilendirme semineri başta serbest muhasebeciler ve mali müşavirler olmak üzere...
ÇALIŞ PLAJI GÜN BATIMINDA “MEDİTASYON”
Çalış   Plajında   gün batımında  meditasyon yaptılar.  Meditasyon için Çalış plajına gelen çoğunluğu  bayanlardan oluşan  bir grup vatandaş  Ünlü Ruhsal Eğitim...
ÇALIŞ PLAJI GÜN BATIMINDA “MEDİTASYON”
Çalış   Plajında   gün batımında  meditasyon yaptılar.  Meditasyon için Çalış plajına gelen çoğunluğu  bayanlardan oluşan  bir grup vatandaş  Ünlü Ruhsal Eğitim...
Hacılar Dualarla Uğurlandı
Hac yolculuğuna çıkacak hacı adayları Fethiye Müftülüğü tarafından dualarla uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Hac Organizasyonunda hacca gitmeye hak...
Hacılar Dualarla Uğurlandı
Hac yolculuğuna çıkacak hacı adayları Fethiye Müftülüğü tarafından dualarla uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Hac Organizasyonunda hacca gitmeye hak...
GENÇ VİYOLONSELCİLER GÜMÜŞLÜK’TE KONSER VERDİ
  Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Sistem A.Ş’nin Eğitim Sponsorluğuyla düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisinde program, geçtiğimiz hafta viyolonsel sanatçımız...
FETHİYESPOR ‘UN  BOLU KAMPI DEVAM EDİYOR
Fethiyespor  yeni sezon hazırlıklarına Bolu kampında devam ediyor. Fethiyespor  Teknik Direktör Levent Eriş liderliğinde günde çift antrenman gerçekleştiren Fethiyespor’un  oyuncuları...
FETHİYE GÖKBEN’DEKİ SU SIKINTILARI ORTADAN KALKTI
  Muğla Büyükşehir Belediyesi içme suyu hatlarında sürekli arızaların meydana geldiği ve su kesintilerinin yaşandığı Fethiye İlçesi Gökben Mahallesinin hatlarını...
FETHİYE’DE ULAŞIMIN KONTROLÜ KADIN YÖNETİCİLERDE…
Kadınlara yönelik başlattığı pozitif ayrımcılık ile toplu ulaşım araçlarında 13 kadın şoförü bünyesine katan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bir ayrımcılık da...
FARKLI KÜLTÜRLERİ BULUŞTURDU…
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk olarak 2017 yılında düzenlenen Sosyal Hizmet Kampı’nın ikincisi ‘Göç ve Göçmen Sorunları’ ana temasıyla uluslararası...
CUMHURİYET BAŞSAVCISI  VE  HSYK  MÜFETTİŞLERİNDEN  ZİYARET
Milas Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Bilal Gümüş’ün yerine vekaleten bakan Cumhuriyet Savcısı Ali Ergezen Milas Belediye Başkanı...
BAŞARILI SPORCULARDAN BAŞKAN GÜRÜN’E ZİYARET
Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Ortaca Engelliler Spor Kulübünün başarılı sporcuları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti. Muğla Büyükşehir...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ