Reklam
Reklam
Fethiye Haber Net -
$ DOLAR → Alış: 5,61 / Satış: 5,63
€ EURO → Alış: 6,43 / Satış: 6,45

Saatçı’da Saraya Özendi

Saatçı’da Saraya Özendi
  • 11.12.2015
  • 615 kez okundu
OSCAR Rent A Car

Fethiye’nin Muhtarları EceSaray’da Ağırlandı

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye sınırları içerisindeki 41 Mahalle Muhtarlarını Ecesaray’da ağırladı. Belediye icracı müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda muhtarlar mahallelerinde yapılan çalışmaları inceleyerek, mahalleleriyle ilgili istek ve önerilerini dile getirdiler. Toplantıda muhtarlara hitap eden Başkan Saatcı “Şimdi sizler saraylarda ağırlanıyorsunuz. Biz de dedik ki, ‘Nerede ağırlayalım?’ Fethiye’nin sarayı da, Ecesaray. Muhtar arkadaşları burada ağırlayalım” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın konuklarını belediye birim müdürleri ile birlikte kapıda karşıladığı toplantıda ilk olarak 41 mahallede şimdiye kadar neler yapıldığı slayt gösterisi ile anlatıldı. Toplantıda Fethiye Belediyesi’nin icracı müdürleri muhtarların sorularını ve istekleri yanıtladılar. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi sanatçıları ve Adem Kazan’ın türküleri ile renk verdiği gecede mahalle muhtarları isteklerini de ifade ettiler.

Yemekten önce toplantının açılış konuşmasını yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı “İtiraf edeyim; Merhum Süleyman Demirel döneminde başlamıştı ama Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan itibaren Muhtarlar, özel insanlar oldu. Valla ben 17 yıldır Belediye Başkanıyım, hiçbir belediye başkanının herhangi bir cumhurbaşkanı tarafından çağırılıp da köşkte yemek verdiğini duymadım. Şimdi sizler saraylarda ağırlanıyorsunuz. Biz de müdüre hanımla düşündük dedik ki, ‘Nerede ağırlayalım?’ Fethiye’nin sarayı da, Ecesaray.. Burası var. Muhtar arkadaşları burada ağırlayalım dedik. O anlamda, bizim saray da bu yani, kusara bakmayın.” dedi. Saatcı’nın alkış alan bu sözlerinden sonra mahallelerde mahallelerde yapılan çalışmaları gösteren slayt gösteri eşliğinde yemeğe geçildi.

Saatcı: Arkamızda Hiç Yarım İş Bırakmadık!

Çalışmaların gösteriminden sonra mahalle muhtarlarına hitap eden Başkan Saatcı, Fethiye Belediyesi’nin çalışmaları hakkında muhtarları bilgilendirerek 2016 yılı içerisinde planlanan çalışmaları açıkladı. İşletme Fakültesi’nin son durumu hakkında bilgi veren Saatcı, “Biz şimdiye kadar, arkamızda söz verip de yapamadığım hiçbir iş bırakmadık. En son tamamlayamadığımız İşletme Fakültesi vardı. Onun da parasını bir kenara ayırdık. O da inşallah Fethiye’deki çocuklarımıza ve Fethiye’ye dışarıdan gelen çocuklarımıza yüksek okul eğitimlerini almaları konusunda doğru bir yatırım olacak. Bu işe ağırlık vereceğiz.” dedi.

Bu Kış Sosyal Tesislere Ve Okullara Ağırlık Verilecek

Bu kış Fethiye Belediyesi’nin mahallelerde sosyal tesisler ve okullara ağırlık vereceğini açıklayan Başkan Saatcı, Fethiye Belediyesi’nin 2016’daki hedeflerini şu şekilde açıkladı; “Biz bu kış sosyal tesislere ağırlık vereceğiz. Gökben, Bozyer de olduğu gibi İl Özel İdaresi tarafından yarım bırakılmış işlerin hepsini tamamlamaya çalışacağız. Yarım devraldığımız.. Ayrıca okullarımız var. Ben hep acırım. Köyde o viraneye dönmüş okullar benim hep içime dert olmuştur. Köylerimizde işe yarayacak tüm okulların, köylümüze hizmet edecek, onların sosyal aktivitelerini yapabileceği, düğündü, dernekti, nişandı, 52 yemeğiydi, asker yemeğiydi gibi, bu anlamda hizmet verecek noktaya gelebilmesi için Fen İşleri Müdürlüğümüzün yapmış olduğu dosyalar hazır, ihaleye çıkıyoruz. Köy meydanları bizim için çok özel. Bu konuda kimse alınganlık yapmasın. Manevi zatımız orada olması münasebetiyle ilk köy meydanına Çenger’den başlayacağız inşallah. Çenger’e söz verdim, önümüzdeki Ramazan’a kadar, Çenger’de Osman Efendi’nin bulunduğu bölgenin köy meydanı olması konusunda arkadaşlarım çabalayacak. Köy konağı projelerimiz var. Bunlarında en azından bir tanesini hayata geçireceğiz. Ve en doğal ihtiyaçlardan bir tanesi olan, tuvaletlerle ilgili Fethiye’de başlattığımız projeyi, ihtiyacı olan mahalle ve köylerde de uygulayacağız. Arkadaşlarımız hazırlıklarını yaptılar. Bu kış inşallah sizlerin sosyal tesis ihtiyaçlarını giderebildiğimiz kadar yapmaya gayret göstereceğiz.”

Saatcı: “Travmayı Atlattık!

Belediye tarafından planlan çalışmaların ardından Büyükşehir Yasası’ndan sonraki zorlu geçiş sürecini de muhtarlarla paylaşan Saatcı şöyle konuştu; “Başkan yardımcılarım, müdür arkadaşlarım zaten 24 saat sizlerin emrinde. Ulaşmak isteyip de ulaşamadığınız hiç bir arkadaşım yok. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün, özellikle Planlama Bölümü’nün yaptığı çalışmalar pek göze batmayan çalışmalar. Ama inanın öyle bir dosyalar devraldık ki, bunların temizlenmesi ve imara açılması ve size hizmet edecek hale gelmesi belli bir süre alıyor. Bu konuda arkadaşlarım gerçekten cansipare çalışıyorlar. Bir yıl bir geçiş dönemi, travma geçirdik. Ondan sonra bütün çalışma arkadaşlarım sorumluluklarının bilinciyle çok daha farklı bir çalışma temposuyla sizlerden gelen talepleri yerine getirmek, sizlerin yüzünü güldürmek için çabalıyorlar. Çünkü mahalle muhtarı mahallenin temsilcisidir. Hep öyle baktık. Çaba sarf eden bütün arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Biz üç defa seçim geçirdik. Yapacağız deyip de yapamadığımız hiçbir iş olmadı. Ankara’nın iznine bağlı olanlar hariç! Seçim meydanlarında sizleri de yanımıza alarak ne söz verdiysek, onların hepsini teker teker yapmak bizim boynumuzun borcu. Yok para yoktu, şu yoktu, bu yoktu, mazeret arkasına da sığınmayacağız.” dedi. Düzenlenen bu toplantının bir aile toplantısı olduğunu söyleyen Saatcı, muhtarlardan akıllarına ne gelirse kendisine ve icracı müdürlerine çekinmeden sormalarını isteyerek sözü muhtarlara bıraktı.

Muhtarlar Derneği Başkanı: “İyi Ki Varsınız”

Saatcı’nın konuşmasının ardından söz alan muhtarlar, istek ve önerilerini dile getirdiler. İlk olarak söz alan Karagedik Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, “Bu akşam bu yemekte bizi ağırladığı için Başkanımıza teşekkür ediyorum. Derneğimize başından beri bize çok destek olan Başkanıma bu konuda da ayrıca teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.” dedi.

Esenköy Muhtarı Mesut Çavdar ise, bu yıl Esenköy Mahallesi’ne Fethiye Belediyesi’nin gerekenden fazlasını yaptığını dile getirerek, “Ben kendilerine mahallem adına gönülden teşekkür ediyorum. Ben 2015 yılını, Başkanım ve Müdür kardeşlerimin de notlarını, tam not veriyorum.” dedi.

Su giderleri konusunda şikayetini dile getiren Patlangıç Muhtarı Sait Cunda ise, bu konuda Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yaşanan yetki karmaşasını gündeme getirdi. “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde su giderleri konusunda elimize bir kağıt verdiler. Bu konuda ilgili yerin Fethiye Belediyesi olduğunu söylediler. Fethiye Belediyesi’ne geldiğimizde de buradaki arkadaşlarımız onların elinde böyle bir şey olmadığını söylüyorlar. Şimdi yağmurlar bu sene az oluyor. Olursa, çoğu yer su altında kalacak. Bu konuyu bilgilerinize sunuyorum.” dedi. Ayrıca mahallemizdeki mezarlığa da Patlangıç Mezarlığı isminin verilmesini istediklerini belirten Cunda, “Çünkü hiçbir yerde Patlangıç’ın adı geçmiyor. Patlangıç asil bir köydür. Siz de biliyorsunuz. Beş mahalleye bölündü. Oraya Patlangıç Mezarlığı olarak yazılmasını istiyoruz.” dedi.

Karaçulha Muhtarı Mustafa Gizli ise beldesi ve şahsı adına Başkan Saatcı’ya, Karaçulha’ya yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Yeni yapılan Kur’an Kursu’nun ismi ile ilgili yaşadıkları sıkıntı için Başkan Saatcı’dan yardım isteyen Gizli, ” 1970’li yıllarda yapılan Kur’an Kursumuz yerine, Müftümüzün yoğun gayretleri ile yeni ve güzel bir Kur’an Kursu yapıldı. Müftümüzün emeği çok. Müftümüze hiçbir şey söylemeyiz. Ancak adının Beşkadı değil, Karaçulha Kur’an Kursu olmasını istiyoruz. Bu konuda köylülerimizin ve bağışta bulunan hayırseverlerin yoğun bir isteği var. Bu konuda yardım istiyoruz” dedi. Karaçulha’ya bu yıl yapılan yol çalışmalarını da gündeme getiren Gizli “Karaçulhamıza 1980 ihtilalinde görev yaparak yolları açan Belediye Başkanı Ali Algan ile bu yolları 30 Mart’tan sonra 2014 yılı içinde yapan sizlerin Karaçulhalılar için özel bir yeri vardır. Tüm Karaçulhalılar adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra söz alan Üzümlü Muhtarı Erkan Arıcan ise Başkan Saatcı’ya hitaben şu sözleri sarf etti; “41 tane muhtarı bir araya topladınız. 41 kere maşallah. Bunu siz başardınız sadece. Seçim zamanlarında meydanlarda konuştuğunuz bir sözünüzü hatırlatmak istiyorum. “Cami avlusuna atılmış gibi… “ 41 tane köyümüzü, mahallemizi cami avlusuna attılar, siz kucakladınız. Size teşekkür ediyorum. Yaptığınız hizmetlerin devamını bekliyoruz.”

İnlice Muhtarı Salih Kundakçı ise, teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Söz verdiği gibi bazı hizmetlerimiz yapıldı. Ama bazı yol konusunda büyük sıkıntımız var. Bu konuda yardım bekliyoruz. Köy içi ana yollarda da asfalt çalışması istiyoruz. Çocuk parklarımızın düzenlenmesini bekliyoruz. Ayrıca adres, yani numarataj konusunda da sıkıntılarımız var. Bizim en büyük sıkıntımız adres konusu. Bunun da çözülmesini bekliyoruz.” dedi. Gökben Muhtarı Mehmet Ali Güzel de köy yollarının durumundan şikayetlerini dile getirdi. Su kanalları olmadığı için yollarında da sürekli tahrip olduğunu belirten Güzel, bu konuda belediyeden hizmet beklediklerini ifade etti. Koru Muhtarı Nurettin Göztepe ise, tip proje konusunda hatırlatma yaparak, “Özel İdare daha önce tip projeler veriyordu. Belediye olarak biz de bunu hayata geçirebilir miyiz acaba? Ve şu ana kadar benim köyümde, gözle görünür, elle tutulur, akıldan çıkmaz yaptığınız hizmetler için halkım adına emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Karaağaç Muhtarı Mehmet Tınas ise hala mahalleye alışamadıklarını belirterek “Ben köyüme Karaağaç mahallesi diyemiyorum. Orası benim Karaağaç Köyüm. Fethiye’de tek yolsuz, asfaltsız köy bizim köyümüz. 14 km asfaltsız yolumuz var. Bu konuda destek bekliyoruz.” dedi. Daha sonra konuşmak isteyen muhtarlar da sırasıyla söz alarak mahalleleriyle ilgili yol ve numarataj başta olmak üzere belediyeden isteklerini dile getirdiler. Muhtarlardan sonra söz alan Fethiye Belediyesi icracı müdürleri de muhtarların sorularını yanıtladılar.

Büyükşehir Numarataj’da Yetkiyi Verdi Bütçeyi Vermedi!

İcracı Müdürlerden ilk söz alan İmar ve Şehircilik Müdürü Güzide Özkaya, bazı mahallelerdeki adres ve numarataj sorunuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sorunların farkında olduklarını belirten Özkaya “Bu sorunu ortadan kaldırmak için tüm ilçe için bu çalışmaların revize edilmesi gerekiyor. Bunun yapılmasına ilişkin biz 800-850 milyon liralık çalışma maliyetini çıkarttık. Yani bütçesini hazırladık. Bu iş Büyükşehir kanununa göre, Büyükşehir belediyesinde olmasına gerekirken bu yetki belediyemize verildi. Şimdi en doğrusu bütününde bu çalışmanın yapılması. Ancak biz bu çalışmanın yapılması için Büyükşehir Belediyesi’nden bir yıl süresince talepte bulunduk ancak bunun yapılacağını söylediler ama bütçeyi vermediler bize. Biz kendi imkanlarımızla bu sorunun en çok yaşandığı İnlice gibi bölgelerde geçici çözüm yolları üretmeye çalıştık. Bunun yanında cadde ve sokakları gösteren levhalarla ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde levhalar ihale edilmiş durumda. Şu anda levhalar yapılıyor ve bunlar yapıldıktan sonra montajları yapılacak.” dedi.

Koru Köyü Muhtarı Nurettin Göztepe’nin tip proje yapılıp yapılamayacağı sorusunu da yanıtlayan Özkaya; “Tip proje konusunda, köyden mahalleye dönen yerler için biz tip proje uygulamasını 2016 yılı Ocak ayında başlıyoruz. Projelerimiz çizildi. Projeleri tüm meslek odaları ile işbirliği halinde çizdik. Koşullar belirlendikten sonra tip projeleri biz vatandaşlarımıza vereceğiz ve ruhsatlı bir şekilde vatandaşlarımız binalarını yapacaklar ve yapı kullanmalarını alacaklar.” dedi.

Şahin Konuk: “Hizmet Ederken Adaleti Ön Planda Tutuyoruz”

Daha sonra söz alan Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürü Şahin Konuk ise yağmur suyu giderleri ile ilgili Fethiye Belediyesi’nin hiç bir sorumluluğu olmadığını dile getirdi. “Türkiye Belediyeler Birliği’nin görüşü doğrultusunda böyle bir olayı ilçe belediyelerinin yapamayacağı konusunda görüşü olduğu için bunu bütçeye bile dahil etmedik.” diyen Konuk, yağmur suyu ile ilgili Fethiye Belediyesi’nin hiçbir sorumluluğu olmadığının altını çizdi. Zaten bütçede de böyle bir kaynağın olmadığını söyleyen konuk,  “Israrla söylüyoruz, bu konu Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne aittir.” dedi. Belediyenin yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Konuk, “Her mahallemiz için adaletli davranmaya çalışıyoruz. Bütün mahallelerimizde yol ihtiyacı olduğunu biliyoruz ama takdir edersiniz ki 41 tane mahallemiz var. Biz de bir tek belediyeyiz. Her hizmet ettiğimiz alanda adaleti ön planda tutarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Kimse bu konuda rahatsız olmasın. Her muhtarımızın da yolları yapılacaktır.” dedi.

Sazcı: Mahallelerdeki Tüm Parklar 2016’da Yapılacak

Park Bahçeler Müdür Durmuş Sazcı ise,  köy iken mahalle olarak Fethiye Belediyesi’ne bağlanan tüm köylerin 2016 yılı içerisinde çocuk oyun parklarının hepsinin yapılacağını açıkladı. Bu konuda hazırlıkların tamamlandığını belirten Sazcı, “Diğer eksik kalan sevgi bahçesi, gülistan gibi parkları da bölgelerimize göre planlayıp hayata geçirmeyi düşünüyoruz. dedi.

Başkan Saatcı: Alt Yapı Bizde Değil!

Son olarak tekrar söz alan Başkan Saatcı, eksikliklerin zamanla giderileceğini dile getirerek, en büyük sıkıntılardan biri olan yağmur suyu drenaj kanalları ile ilgili yetkinin Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu tekrar vurguladı. Saatcı şöyle konuştu; “Hepimizin evi var. Bana dört dörtlük hiçbir eksiği olmayan bir ev söyleyin. Yoktur. Mutlaka bir eksik vardır. Köylerimizin eksiği var, mahallelerimizin eksiği var. Bir de yetki karmaşası var. Bakın ne güzel söylüyorsunuz yağmur suyu kanalları için. Diyorsunuz ki gidiyoruz Muğla’ya, Fethiye’ye ait. Fethiye’ye geliyoruz Muğla’ya ait. Bununla ilgili belgeye bakacağız. Yağmur suyu, bir alt yapı işi. Alt yapı bizde değil. Yani yolun üstü bende, altı Muğla’da. Bana geçenlerde Yörük Ali Paşamın gönderdiği mesajdaki gibi.. Mesaj da diyor ki “Ey Kürt kardeşim. Bak, istersen bu ülkede Cumhurbaşkanı oluyorsun, Genelkurmay Başkanı oluyorsun, bakan oluyorsun, milletvekili oluyorsun. İste benden, canımı vereyim. Ama benden toprak isteme! Toprağımı istersen onu da paylaşırım senle. Toprağın altı senin, üstü benim olur” yani o hesap, biz büyükşehirle toprağın altını, toprağın üstünü bir türlü paylaşamadık. Öyle gidiyor. Ama yasa inanın yağmur suyu, içme suyu alt yapıdır. Yani bu iş benim işim değil. Onun dışında eksiklerimizi hep beraber gidereceğiz.

Program Belediye Saz Sanatçısı Ahmet Kazan’ın türkü ziyafeti ile son buldu.

Haber Hakan Çelikdemir- Gülyüz Yurdagül Sırt – Zeynep Olca

Fethiye'nin Muhtarları Da Saray'da Ağırlandı (4)_640x427 Fethiye'nin Muhtarları Da Saray'da Ağırlandı (5)_640x427 Fethiye'nin Muhtarları Da Saray'da Ağırlandı (7)_640x427 Fethiye'nin Muhtarları Da Saray'da Ağırlandı (8)_640x427 Fethiye'nin Muhtarları Da Saray'da Ağırlandı (18)_640x427

Etiketler: / /

OSCAR Rent A Car
MİLLETVEKİLLERİNDEN  VALİ CİVELEK’E ZİYARET…
  Dönem Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan Muğla Valisi Esengül Civelek’i Makamında ziyaret etti. 24 Haziran...
Turizm Konseyi Afyon Ve Şanghay’a Hazırlanıyor
  Sekretaryası Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Fethiye Turizm Konseyi, Ağustos ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda ana gündem...
AK  PARTİ FETHİYE’DEN  TAZİYE ZİYARETİ…
  AK Parti Fethiye İlçe başkanı Kadir Sarıhan ile yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik kolları başkanı Sinan Cengil; Seydikemer Belediye...
SGK Teşvikleri Seminerine Yoğun İlgi
  Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen SGK Teşvikleri bilgilendirme semineri başta serbest muhasebeciler ve mali müşavirler olmak üzere...
ÇALIŞ PLAJI GÜN BATIMINDA “MEDİTASYON”
Çalış   Plajında   gün batımında  meditasyon yaptılar.  Meditasyon için Çalış plajına gelen çoğunluğu  bayanlardan oluşan  bir grup vatandaş  Ünlü Ruhsal Eğitim...
ÇALIŞ PLAJI GÜN BATIMINDA “MEDİTASYON”
Çalış   Plajında   gün batımında  meditasyon yaptılar.  Meditasyon için Çalış plajına gelen çoğunluğu  bayanlardan oluşan  bir grup vatandaş  Ünlü Ruhsal Eğitim...
Hacılar Dualarla Uğurlandı
Hac yolculuğuna çıkacak hacı adayları Fethiye Müftülüğü tarafından dualarla uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Hac Organizasyonunda hacca gitmeye hak...
Hacılar Dualarla Uğurlandı
Hac yolculuğuna çıkacak hacı adayları Fethiye Müftülüğü tarafından dualarla uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Hac Organizasyonunda hacca gitmeye hak...
GENÇ VİYOLONSELCİLER GÜMÜŞLÜK’TE KONSER VERDİ
  Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Sistem A.Ş’nin Eğitim Sponsorluğuyla düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisinde program, geçtiğimiz hafta viyolonsel sanatçımız...
FETHİYESPOR ‘UN  BOLU KAMPI DEVAM EDİYOR
Fethiyespor  yeni sezon hazırlıklarına Bolu kampında devam ediyor. Fethiyespor  Teknik Direktör Levent Eriş liderliğinde günde çift antrenman gerçekleştiren Fethiyespor’un  oyuncuları...
FETHİYE GÖKBEN’DEKİ SU SIKINTILARI ORTADAN KALKTI
  Muğla Büyükşehir Belediyesi içme suyu hatlarında sürekli arızaların meydana geldiği ve su kesintilerinin yaşandığı Fethiye İlçesi Gökben Mahallesinin hatlarını...
FETHİYE’DE ULAŞIMIN KONTROLÜ KADIN YÖNETİCİLERDE…
Kadınlara yönelik başlattığı pozitif ayrımcılık ile toplu ulaşım araçlarında 13 kadın şoförü bünyesine katan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bir ayrımcılık da...
FARKLI KÜLTÜRLERİ BULUŞTURDU…
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk olarak 2017 yılında düzenlenen Sosyal Hizmet Kampı’nın ikincisi ‘Göç ve Göçmen Sorunları’ ana temasıyla uluslararası...
CUMHURİYET BAŞSAVCISI  VE  HSYK  MÜFETTİŞLERİNDEN  ZİYARET
Milas Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Bilal Gümüş’ün yerine vekaleten bakan Cumhuriyet Savcısı Ali Ergezen Milas Belediye Başkanı...
BAŞARILI SPORCULARDAN BAŞKAN GÜRÜN’E ZİYARET
Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Ortaca Engelliler Spor Kulübünün başarılı sporcuları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti. Muğla Büyükşehir...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ