Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

KARAÇULHA BUCAK TEMİZLENDİ!

KARAÇULHA BUCAK TEMİZLENDİ!

Karaçulha Çalıca Mahallesi Bucak mevkiinde taşan baraj suları ile sel altında kalan mahallede, evler boşaltıldı, çamurlar temizlendi. Karaçulha Belediyesi ekipleri 3 gün yoğun bir çalışmayla sokaklardaki çamur ve moloz yığınlarını temizledi.

8 Aralık 2007 12:44
font boyutu küçülsün büyüsün


Karaçulha Çalıca Mahallesi Bucak mevkiinde taşan baraj suları ile sel altında kalan mahallede, evler boşaltıldı, çamurlar temizlendi. Karaçulha Belediyesi ekipleri 3 gün yoğun bir çalışmayla sokaklardaki çamur ve moloz yığınlarını temizledi. Fethiye’de şiddetli yağmurla birlikte Esenköy'den gelen baraj sularının taşması sonucu Bucak sular altında kalmıştı. Birçok ev çamur ile dolmuş ve kullanılamaz hale gelmişti. Karaçulha Belediyesine bağlı ekipler bölgede hasar tespit çalışması yaptı.

Dağ yamacında bulunan Bucak sakinleri yaşanan sel felaketinin, Fethiye Enerji Santrali(FEİAŞ)’a ait baraj suyunun taşması sonrasında oluştuğunu iddia ettiler. Sel sularının getirdiği taş, kaya ve molozlar nedeniyle ızgaraları kapanan baraj havuzlarının suyu taşınca mahallenin içerisinde akmaya başladı. Taşma ile birlikte mahallede bulunan 5 ev tamamen kullanılamaz hale geldi. 20 dönüm sera arazisinin de sular altında kalmasına neden olan taşkın, bazı yaban hayvanlarını da öldürdü. Çok sayıda yaban domuzu sel sularına kapılarak telef oldu.

Daha önce de benzer sel olaylarının yaşandığını söyleyen mahalle sakinleri, TEİAŞ yetkililerine tepkili. Çamurla dolan evlerini boşaltırken, can kaybı olmamasına dua eden mahalleliler, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.


Sel sonrasında Bucak Camii altında bulunan evi tavana kadar suyla dolan İmam Yusuf Önver, yaşadıklarına rağmen şükrediyor. Sel sularının gündüz gelmesi nedeniyle büyük bir felaketin önlendiğini kaydeden Önver, “Sel saatinde evde değildik. Evde olsaydık hepimiz sular içinde kalacaktık. Evde kullanılacak hiçbir eşya kalmadı. Ama buna da şükrediyoruz. Yalnız Yukarıdaki baraj havuzları daha önce de taşmıştı. Yetkilileri uyarmamıza rağmen hiçbir önlem alınmadı. Ben bunu hazmedemiyorum.” dedi.
Bu haber 526 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
Anket

Ayda kaç kitap okur sunuz?

  • Beş
  • Dört
  • Üç
  • İki
  • Bir
  • Hiç   [ sonuçlar için tıklayın ]