Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

“Telif Hakları Esnafın Belini Büküyor”

“Telif Hakları Esnafın Belini Büküyor”

“Telif Hakları Esnafın Belini Büküyor”.Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının her yıl düzenlediği ve bölgedeki üyelerine birebir ulaşarak sorunları tespit etmesini sağlayan bölgesel toplantılarının ilki Hisarönü'nde yapıldı. Hisarönü Zombie Barda yapılan top

5 Kasım 2013 19:53
font boyutu küçülsün büyüsünFethiye Ticaret ve Sanayi Odasının her yıl düzenlediği ve bölgedeki üyelerine birebir ulaşarak sorunları tespit etmesini sağlayan bölgesel toplantılarının ilki Hisarönü'nde yapıldı. Hisarönü Zombie Barda yapılan toplantıya 31 Ticaret odası üyesi katıldı. FTSO Meclis Başkanı Osman Çıralı, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ve üyelerin katıldığı toplantıda geçen yılki bölgesel toplantıda öne çıkan konular ve bu konular üzerine FTSO'nun yaptığı girişimler anlatılarak başlandı.  Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz FTSO'nun çalışmalarından yararlandıklarını, sorunları bildiklerini ve eksiklikleri bilerek çözmeye çabaladıklarını, değişecek idari yapıyla birlikte sorunların çözümü konusunda adımlar atılacağını umduklarını belirtti. FTSO'nun çalışmalarını takdir ederek sözlerini bitirdi.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan toplantılarda toplanan sorunlar ve çözüm önerilerini Miletvekillerine, Valilere, Kaymakamlara, Belediyelere ilgili kamu kurumlarına ilettiklerini 2008 yılından bu yana toplanan 168 sorun ve çözüm önerisinden 39'unun çözüldüğünü veya çözüm yolunda ilerlediği bilgisini verdi. Bir sivil toplum kuruluşu olarak FTSO'nun katılımcılığa önem verdiğini ve bu toplantıları temel alarak 2014 yılı planını yapacakları söyledi.

FTSO Genel Sekreteri Füsun Şahin geçen yıl öne çıkan sorunlardan kaçak içki sorunu ve nitelikli işgücü eksikliği konusunda rakamlar vererek FTSO'nun çalışmaları ve topladığı bilgileri katılımcılara aktardı.

Toplantıya katılanlar bölgenin marka değerini artırmak için tespit ettikleri sorunları ve çözüm önerilerini sundular. Öne çıkan konu başlıkları bölgenin turizm değerinin artırılması için yapılabilecekler, gürültü kirliliği sorunu, çalışanların kalitesi sorunu, Hisarönü bölgesindeki işletmelerin sorunlara karşı ilgisizliği, dayanışma sorunları, rekabetin yüksek olması ve rekabetin fiyat üzerinden yapılmasının getirdiği sorunlardır. Üzerinde en çok durulan konulardan biri de telif hakları yasası ile ilgili olarak müzik meslek birliklerinin yaptığı denetlemeler ve bu konudaki yasadaki boşluklar olmuştur.(FG)
Bu haber 65 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
Anket

Ayda kaç kitap okur sunuz?

  • Beş
  • Dört
  • Üç
  • İki
  • Bir
  • Hiç   [ sonuçlar için tıklayın ]