Reklam
Reklam
Fethiye Haber Net -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Millet Darbeyi Püskürttü

Asım Cezayirlioglu
Asım Cezayirlioglu
  • 20.07.2016
  • 910 kez okundu

Amasız bir şekilde darbeye hayır diyoruz. On yılda bir bu ülkede darbeye teşebbüs edenler 15 Temmuz akşamı tarihe kara bir leke olarak geçecek şekilde, hainlikte zirve yaparak ülkeyi bir grup azınlığa teslim etmek için darbe girişiminde bulundular. Bugüne kadar gerçekleşen darbelerden farklı olarak, terörist mantığı ile hareket ederek stratejik yerleri bombalamaya başladılar. Kurtuluş savaşında bile bombalanmayan TBMM’yi dahi bombaladılar. Gözü dönmüş parelel yapı mensupları milletin bağrına bomba bırakmayı  haşhaşi mantığı ile görev bildiler.

Bizler 2016 Türkiye’sinde darbe olmaz diyorduk. Hem bunu gerektirecek bir durum yoktu. Hem de ülke yönetiminde istikrar yakalanmış ve ülkenin kalkınması hızla devam ediyor. Eskiden olduğu gibi silahlı kuvvetlerin hiyararşik bir yapıda darbe ihtimalini yok görüyorduk. İstisnai bir durum olarak fetö terör mensuplarının inanmışlık anlayışı ile ülkeyi teslim almak adına yapmış oldukları hamleler ise bizi korkutuyordu. Bir grup arkadaşla kurmuş olduğumuz WhatsApp yazışmalarında bunların son kertede bu ülkede darbeye teşebbüs edebileceklerini yazıyorduk.  Evet normal aklın dışında fetö mensupları haşhaşiler gibi intihar yolunu seçerek bu millete silahlarını doğrulttular. Milletimiz ise ilk defa bir darbeye karşı meydanlara inerek şehit olma pahasına cuntacıların önüne dikildiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ile meydanlara inen vatandaşlar demokrasiye sahip çıkarken, hükümet yetkilileri de farklı televizyon kanallarına konuşarak darbe kalkışmasının karşısında olduklarını belirtiyorlardı.

Kuvvet komutanlarının dahil olmadığı darbe girişimine kalkışan cuntacılar sonlarını da düşünmüş olmalılar. 1971 yılında Madanoğlu cuntası sonu ölümle biten darbeye teşebbüs etmişlerdi. Parelel yapı mensupları da herhalde cennete gideceklerini düşünerek cuntacı anlayışla darbeye kalkışmışlardır. Adanmışlık bir ruh hali ile hareket eden fetöcu cuntacıların başarılı olmaları halinde ülkeyi düşünemiyorum.

15 Temmuz 2016 ülkemiz için kara bir lekedir. Milletimiz için de yüz akıdır. Destansı bir direniş örneğidir. Millet ilk defa bir darbeye karşı meydanlara inerek demokrasi nöbeti tutmuştur. 161 şehit vererek, ilk defa bedel ödeyerek demokrasiyi hak ettik. Darbeye karşı çıkan ve milli iradenin yanında yer alan halkımıza teşekkür etmek lazım. Karanlık başlayan gecede, halkın iradesi ortaya çıkınca aydınlık bir gün de uyandık. Kurtuluş savaşında yedi düvele vatanı teslim etmedik 2016’da fetö teröristlerine mi ülkeyi teslim edeceğiz.

Hükümet açısından bu darbe girişimi iyi değerlendirilmeli. İstihbarat çalışmaları yeniden değerlendirilmeli. Parelel çete mensupları darbe için hazırlık yaparken hükümetin bunu önceden haber alması gerekirdi. Ne kadar gizli hareket ederlerse etsinler devletin görevi de illegal yapılanmaları ortaya çıkarmaktır.  Bu darbe için uzun bir dönem hazırlık yapıldığı aşikar. Sürecin sonunda ortaya çıkan bir durum. Askeri darbe literatüründe pat diye darbe olmaz. Bu darbe girişiminin arkasında hiç kuşku yok ki ABD vardır. Parelel yapının başını yıllardır Amerika’da ikamet etmesi bunun ispatıdır. Darbe girişiminin ilk saatlerinde ABD Dışişleri Bakanı Cohn Kerry ” dikkatle, kaygı ile izliyoruz” açıklaması aslında herşeyi ortaya koyuyor. Darbe girişiminde başarı elde edilir düşüncesi ile yuvarlak bir açıklama yapıyor Keryy. Mesela şöyle bir açıklama yapmıyor. Seçilmiş iktidarın ve demokrasinin yanındayız demiyor. Zaten ABD için çıkarlarıdır. Yoksa o ülkede nasıl bir yönetim olduğu önemli değildir. Hükümet üyesi Süleyman Soylu Habertürk televizyonunda bu darbe girişiminin arkasında ABD olduğunu belirtiyor. Spiker bu açıklamanız resmi görüş müdür diye sorunca Soylu; ben bir tespitte bulunuyorum sen ise ucuz gazetecilik yapıyorsun diyerek tepkisini dile getiriyor.

Bu darbe girişiminin parelel yapıya mensup fetöcü subaylar tarafından yapıldığını söylüyoruz. Bütün televizyonlar da böyle diyor. Önümüzde bu yapının yaptığının çok açık bir örneği var. İstanbul’da parelel yapı soruşturmasında meslekten atılan polis müdürü Mithat Aynacı. Tekrar parelel hakimler tarafından mesleğe döndürdüler. İşte bu kişi darbe girişiminde İstanbul’da asker kıyafeti ile bir tankın içinden çıkarılıyor. Peki bu adamın askeri aracın içinde ne işi var. “Yurtta sulh Biziz”  adı ile WhatsApp grubu oluşturan bu cuntanın yazışmalarını televizyonlardan izlemiş olmalısınız.

Sevgili dostlar cuntacıların darbe girişiminde 161 şehidimiz var. 1440 tane de yaralımız var. Şehitlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu yapı üzerinde daha çok yazı yazılır. Hükümetin hatta devletin diyelim yapması gereken çok şey var. Bir defa hükümet yanlısı görünen bu yapıya mensup onca bürokrat var. Bunlar tasfiye edilmeli. Bu yapıya sempati duyanlara da müsade edilmemeli. İlk işaretleri almış bulunuyoruz. 140 Yargıtay, 48 Danıştay, 5 HSYK üyesi olmak üzere 2745 savcı ve hakim HSYK tarafından açığa alınarak gözaltı kararı verildi. Bu defa ciddi bir temizlik olur. Evet parelel yapıya mensup haşhaşilerin bir planı vardı. Ancak hesapta olmayan Allah’ın da bir planı vardı onu hesaplamadılar. Böylece ülkemiz cuntacı darbecilerin eline düşmekten kurtulmuş oldu.

asimcezayirlioglu@hotmail.com

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ