Reklam
Reklam
Fethiye Haber Net -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

O Topraklar Bizimdir

Asım Cezayirlioglu
Asım Cezayirlioglu
  • 17.04.2016
  • 683 kez okundu

Sevgili dostlar ülkemizin taa Osmanlı’dan beri hangi badirelerden geçtiği az çok hepimizin malumudur. Atalarımız yıllarca at sırtında düşman kovalayıp yurt edinirken, düşman belledikleri kişiler veya ülkeler belliydi. Daha fazla yurt edinmek için topyekun bir birliktelik vardı. Bu süreçte içeride fitne çıkaran iktidar heveslileri ve işbirlikçilerle mücadele de etti. Bu mücadelede zaaf gösterenler etrafındaki ülkeler tarafından yenilgiye uğratıldılar.

Günümüzde Türkiye Cumhuriyetini hedef alan görünen ve görünmeyen düşmanlara baktığımız zaman işimizin hayli zor olduğu görülmektedir. Bir tarafta dost ve müttefik bildiğimiz ülkeler bu topraklara kasteden terör örgütlerini açıktan desteklemekte. Diğer taraftan ülkemizde elçi, konsolos etiketi ile boy gösterenler devletin sırlarını ifşa edenlere özgürlükler adına sahip çıkmaktalar. Kendi ülkelerinde en ufak başkaldırıyı acımasızca bertaraf eden sözüm ona demokrat ülkeler, sıra Türkiye’ye gelince insan hakları adına özgürlük narası atarak eylemcilerin safında yer almaktalar. Son yıllarda Türkiye üzerine fazlasıyla durmaktalar. Gerek terör örgütleri ile, gerekse içeriden hainler bularak bu ülkenin rotadan çıkmasını önlemeye çalışıyorlar. Onlar çaba gösterdikçe Türkiye dünyanın dört bir tarafında boy göstermeye devam ediyor. Onlar da biliyor ki dünyanın pek çok yerinde oralar bizim dediğimiz topraklar var.

Bu nedenle fiziki olarak olmasa da gönül olarak bizim olan yerler var. Birçok mazlum Türkiye’nin durumuyla yakından ilgilenmekte. Dün bizim adımıza sınırlarımızda akıncılık görevi yapanların yaşadığı Balkan toprakları bizimdir.

İslam coğrafyasının yayılması için sınırlarımıza yerleştirilen ve bekle dediğimiz için oraları mesken edinmiş ve hala geçmişin kalıntıları ile hayatlarını devam ettirenlerin yaşadığı topraklar bizimdir.

Batı Avrupa’nın en önemli İslam kültür merkezi olan Kurtuba zamanla Avrupalılar tarafından talan edilmiş olsa da unutmayın o topraklar bizimdir.

Sınırlarımız dışında bizim için nöbet tutan, ülkemizin varlığını oralarda hissettiren ve ümidini kaybetmeyenlerin yaşadığı o topraklar bizimdir.

Türkiye üzerine tahakküm kurmak için her türlü yolu mubah görenler, Vatan-Millet-Sakarya edebiyatı yaparak vatan sevgisinden bahsedenler, artık beklenen zaman geldi diyerek gerçek yüzlerini gösterenler, hainlikte sınır tanımadan ve bu ülkeyi birilerine peşkeş çekmeye çalışanlar unutmayın oralar bizimdir.

Dün bu dava uğruna bedel ödeyip toplum tarafından el üstünde tutulanlar, bugün nefislerini tatmin etmek adına farklı ülkelere şirinlik yaparak mevzi kapma peşindeler. Neticeyi ise zaman gösterecek. Gözlerini kapayıp bu topraklar üzerine taksimat peşinde koşanlar unutmayın bu topraklar bizimdir.

PKK’sı, PYD’si, Asalası, Pareleli birleşerek Erdoğan’ı hedef gösterip, Erdoğan giderse ülke kurtulur numarası ile bu topraklar üzerinde hayaller kuranlara hatırlatmak isteriz o topraklar bizimdir.      PKK ve destekçilerinin bağımsız Türkiye’nin varlığından rahatsız olup her türlü terör eylemini mubah gören bir zihniyet, hainlik adına ne varsa ortaya koymaktalar. Türkiye’nin ilerlemesini yavaşlatmak için hendek, barikat kurdukları o topraklar bizimdir.

Menfaatleri adına ülkenin kurumlarına çökenler hayır adı altında devletin çarkını tersine döndürme çabası içindeler. Bu operasyonda dümenci başı dışarılarda gezinmekte. Bu tezgahı kuranların üzerinde ameliyata kalkıştıkları bu topraklar bizimdir.

Ülkenin kalkınması için Türkiye’nin her köşesine yatırımlar yapılırken, diğer taraftan da demokrasiyi geliştirmek adına insan hak ve özgürlükleri alanında her türlü adımın atıldığı bu toprakların bize ait olduğunu bilmek istemeyenlerin bu millet tarafından tasfiye edileceği gün gibi aşikardır.

Gezi kalkışması ile bu topraklarda ameliyata kalkanlar, 6-7 Ekim olayları ile ümitleneler, terör örgütlerinin bombaları ile hedefe varacakları düşündükleri o topraklar bizimdir.

Türkiye son dönemde dünya mazlumlarının kurtuluş ümidi olarak ortaya çıkmakta. Dünyanın değişik ülkelerinde Türkiye dendiği zaman yürekler farklı atmakta. Bu nedenle Halep’te varil bombası ile katledilenler, Mısır’da darbecilerin namlularında can verenler, Doğu Türkistan’da Çin zulmüne maruz kalanlar, Myanmar ve Arakan’da Budist rahipler tarafından katledilenler gün gibi ortadayken, sessiz kalanlara inat o topraklar bizimdir.

Bunca kısır çekişmenin içinde beklentilerimiz, hayallerimiz var. Sadece Anadolu coğrafyasında değil dünyanın her yerinde imdat diyenlere el uzatacak bir Türkiye hayalimiz var. Dün Özal, bugün Erdoğan yarın başkaları o topraklar bizim diyerek harekete geçecek vicdan sahibi liderlere ihtiyacımız var.

asimcezayirlioglu@hotmail.com

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ