Reklam
Reklam
Fethiye Haber Net -
$ DOLAR → Alış: 5,61 / Satış: 5,63
€ EURO → Alış: 6,43 / Satış: 6,45

Saatcı; “Eleştirdiğim Büyükşehir Yasasına Bu Haliyle Başkan Adayı Olmam!”

Saatcı; “Eleştirdiğim Büyükşehir Yasasına Bu Haliyle Başkan Adayı Olmam!”
  • 11.01.2016
  • 325 kez okundu
OSCAR Rent A Car

Saatcı, Soruları Samimiyetle Yanıtladı

Saatcı; “Eleştirdiğim Büyükşehir Yasasına Bu Haliyle Başkan Adayı Olmam!”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı yine gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Kanal F Televizyonunda katıldığı canlı yayında 2015 yılını değerlendiren ve 2016 yılında yapılacak projelerle ilgili bilgiler veren Başkan Saatcı, büyükşehir tasasından, turizme, terör olaylarından, siyasete kadar gündemdeki konularla ilgili düşünceleri paylaştı. Özellikle ülke gündemi ve siyasetle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Saatcı, eski partisi MHP için de “deniz bitti” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye ve Türkiye gündemi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fethiye Belediyesi tarafından 2015 yılında yapılan hizmetlerle başlayan programda Başkan Saatcı, Büyükşehir Yasası’ndan sonra iş yapmanın çok zorlaştığını belirterek, buna rağmen Belediye Meclisinde AKP ve CHP’li üyelerle çok uyumlu bir çalışma yaptıklarını dile getirdi ve hepsine ayrı ayrı teşekkür etti. 2015’in öne çıkan çalışmaları olarak, “Fethiye il olsun” kampanyası, Şehit Diplomatlarımız için yapılan Saygı Anıtı, Belediyenin 28 milyon 500 bin liralık borcunun ödenmesi, Büyükşehir Yasası ile işten çıkarılan tüm personellerin geri alınmasını gösteren Saatcı, “Yaptığımız asfalt yol, parke, sahil bandı, park bahçe, peyzaj ve ürettiğimiz projeleri artık rutin işler olarak gördüğümüz için dile getirmiyorum” dedi.

Fethiye İl Yapılırsa 2007’de Verdiğim Sözü Tutarım

Sözlerine Fethiye İl Olsun kampanyasına destek veren çevre ilçelerdeki vatandaşlara, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık’a ve Fethiye Limanı’nı ziyarete gelen Deniz Kuvvetleri’nin Amiral ve Subayları’na teşekkür ederek konuşmasına devam eden Başkan Saatcı “38 sivil Toplum kuruluşu, Fethiye dışındaki ilçelerden gelen destek ve toplanan 110 bini aşkın imza ile bunu ne kadar istediğimizi gerekçeleri ile gösterdik” dedi. 2007 yılında verdiği sözü de unutmadığını belirten Başkan Saatcı “Fethiye il yapılırsa Ak Parti’ye elbette geçerim. Bunu hem kendime hem de Fethiyelilere anlatmayı bilirim elbette” diyerek sözünün arkasında durduğunu hatırlattı.

Büyükşehir Yasası Değişmesinden Umutluyuz  

Güneydoğu’da büyükşehir yasasının arkasına sığınarak özerklik taleplerini pkk’ya destek vererek, hendek kazanlara iş makinesi tedarik ederek gösteren belediyeler için İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yaptığı açıklamaları hatırlatan Başkan Saatcı “Büyükşehir yasası ile ilgili AK Parti içerisinde yapılan çalışmaların beklediğimiz sonuçları doğurması umudunu taşıyoruz” dedi

Eleştirdiğim Büyükşehir Yasasına Bu Haliyle Başkan Adayı Olmam!

Tekrar aday olup olmamasıyla ilgili “Şu an seçimlere 3 yıldan fazla var. Gündemimizde adaylık yok. Ancak siyaset bize kapıyı kapatmamayı öğretti” diyen Saatcı, Büyükşehir Yasası değişmesi, Fethiye’nin il yapılması durumunda tekrar değerlendirilebileceğini söyledi.

Ölüdeniz, Türkiye’nin Bakanlığımızın Reklam Yüzü

Turizm alanında da güç birliği yaparak Marmaris ve Bodrum ile ortak projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Saatcı “Ölüdeniz, Türkiye’nin Dünya’ya açılan penceresi. Yanlış politikalardan dolayı bugüne kadar ihmal edildi. Turizm Bakanlığı kendini dünyaya tanıtırken kullandığı bu yüzü için devreye girmeli” ifadesini kullandı.

Mhp İçin Deniz Bitti!

MHP’den, istifa ederek ayrılan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Onlar için artık yolun sonu. Anlaşılan Leylekler gibi yapıp, yuvalarını kirleterek gidecekler. Yakışanı, suçu başkalarına atmadan “Hakkınızı helal edin” diyerek partide değişime yol açmalarıydı” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Programın ilerleyen bölümlerinde izleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan Başkan Saatcı, ülke gündemi ve Ortadoğu’daki gelişmelerle ilgili sert açıklamalarda bulundu. Program sunucu Erdoğan Cankuş’un sorularını içtenlikle yanıtlayan Başkan Saatcı, 2015 yılı açısından Türkiye gündemi ve yaşanan olayları şöyle yorumladı;

“Kadınlar Gülerse, Toplum Güler”

Madenci olaylarında yerde yatan arkadaşı tekmeleyen genel müdür, genel müdürlüğe devam ediyor. Büyük bir medya kuruluşunu basan, soyadı başka da ben “boynukalın” diyorum. Boynukalın kardeşimiz şu an bir bakanın danışmanı ya da bakan yardımcısı oldu. Yani halkın gözünün önünde çok sevsen de bu tip yanlışlığı yapan bir adam hala görevine devam ediyorsa burada bir sıkıntı var. Bülent Arınç çok saygı duyduğum hukukçu bir insan. 12 Eylül sonrasında ülkücü arkadaşlarımızın birçoğunun davasına ücretsiz girmiş birisi ama “Kahkaha atan kadınlar hafif kadınlardır” ifadesini kendisine hiç yakıştıramadığımı ifade ediyorum 2015’le ilgili. Hâlbuki kadın gülerse, toplum güler. Kadın mutluysa, toplum mutludur. Çünkü toplumu kadınlar yönetir, kadınlar eğitir. İşid’in 10 yaşındaki kız çocuklarını köle yaptığı bir ortamda onlara laf söylenmesi gerekir. Keşke ülkede herkes gülse, şen şakrak olsa..

“Mehmet Şimşek’e Saygılarımı Arz Ediyorum”

Bana göre Ak Parti hükümetinin yaptığı en doğru işlerden bir tanesi, Kıbrıs’a Manavgat suyunun götürülmesiydi. Asrın projesiydi. 3. boğaz köprüsünü tartışmaya gerek yok, yapanlardan Allah razı olsun. Mehmet Şimşek’e gelince, o kadar güzel bir ifadesi oldu ki.. Mehmet Şimşek’e kürçe bir soru sordular basın toplantısında. Ve Mehmet Şimşek’e dediler ki, “Sen Kürtsün, ondan Kürçe sorduk!”..  “Ben Kürt kökenli, Türk vatandaşıyım!” dedi. Şu an pkk’ya hizmet eden ve sözde bağımsız kürdistan hayali kuranlara verilecek daha güzel bir cevap yoktur. Mehmet Şimşek’e buradan saygılarımı arz ediyorum. İşte devlet adamlığı! Baş taçlanırsa, akıllanırmış. Bakın bir Kürt çocuğunun, annesi babası Türkçe bilmeyen Bakanımızın verdiği cevaptaki manidarlığa bakın! Kendisini kutluyorum.

“İslamiyet Buysa, Ben Yokum..!”

2015’te Türkiye’nin genel durumuna baktığımda, dünyada yolsuzluk, yani bu çalma, çırpma, hak etmediğini alma, insanları kandırma konusunda, en az yolsuzluk yapılan 55 ülke arasında bir tane Müslüman ülke yok. Yani 1’den 55’e kadar sıralama yapılmış, yolsuzluğun en az yapıldığı ülkeler arasında biz yokuz! Ve bu 55 ülke içinde bir tane Müslüman ülke yok. Hani bu din? Hani biz müslümandık? Hani çarpma, çırpma, başkasının hakkını yeme haramdı bizde? Hani, hak yemek haramdı? Nasıl müslümanız biz? İslamiyetin, kim ne derse desin, aynı Rönesans reformu gibi yenilenmeye ihtiyacı var. Şu an Türkiye’de İslamiyet adına yapılanlar İslamiyetse, ben açık ifade ediyorum, ben İslamiyette yokum! Şu an İslamiyet yok, islamiyetçilik var bu ülkede. Nerde Peygamber Efendimizin sünneti, nerde Kur’an-ı Kerim’in hükmü! Şu an bu ülkede müslümanlık adına yapılanlar, Ortadoğu’da yapılanlar gerçekten müslümanlıksa, ben müslüman değilim. Dünyada 10 tane müslüman öldürülüyor, 9’unu müslümanlar öldürüyor. Bu nasıl müslümanlıktır?

“İslamiyet’te Yeni Bir Rönesans Reformu Şart!”

Bakın, 2014’de ekonomisi en büyük 18. ülkeyiz. Çok büyük başarı. Bu Ak Parti’nin başarısı. Kimsenin değil. Tebrik ediyoruz. Ama 2025’te ilk 20’ye öngörüde giremiyoruz. Burada bir sıkıntı var! Tekrar toparlanmaya ihtiyacımız var. Ak Parti’nin fabrika ayarlarına dönmesi gerekir derken, bunu söylemek istedim. Bakın, bilgiye ulaşma özgürlüğünde 180 ülke arasında 154. sıradayız. Sınıfta kalmışız. Hukuk üstünlüğü kriterlerinde 99 ülke içinde 80. sıradayız. Demek ki Türkiye’de hukuk yok. Ben söylemiyorum, istatistikler söylüyor bunu. Problem çözme ve yaratıcılıkta.. Problem çözme nedir? Bağımsız insan problem çözer.  %2.2’ye giriyoruz. Güney Kore’de %28 oran. Eğitim düzeninde, eğitim sistemimizin başarısında dünyada ilk 40’ta yokuz! 1 milyon 600 bin üniversite mezunumuz işsiz. İş bekliyor. Yani tekrar ediyorum, İslamiyet’te yeni bir Rönesans reformu şart! İlahiyat Profesörü İlhami Güler konuşmasında, “Hz. Ömer’in bazı ayetleri, o günün şartları için geçerliydi” diyerek uygulamada imtina ettiğini söylüyor. Bunu ben söylemiyorum, İlahiyat Profesörü İlhami Güler söylüyor. Ve o gün dediği ne zaman biliyor musunuz? Resulü Ekrem’in şahadetiyle Hz. Ömer’in arası 10 yıl. 10 yıl önceyi böyle değerlendiriyor Hz Ömer. Şimdi biz 1.400 sene sonra “tuvalete sağ ayakla mı gireceksin, sol ayakla çıkacaksın” şunla bunla uğraşacağımıza, Arkadaş! Bilimle uğraşacağız. İslamiyet “Günü gününe eşit olan bizden değildir” diyen bir din. Şimdi nerde kaldı? Şimdi insan boğazlayanlar, 10 yaşında çocuğu odalıkçı olarak birbirine ikram edenler, İslamiyet adına konuşuyor. Böyle bir şey yok!

“Her Şeyi İle Mükemmel Bir Tane İslam Ülkesi Yok!”

Şimdi bakın, Aliya İzzet Begoviç, Allah rahmet eylesin, kral bilge kendisi.. Boşnak askeri diyor ki ona; “Kralım” diyor, “Sırplar bize ne yaptıysa, aynısını yapalım” diyor. Sırpların ne yaptığını hepimiz biliyoruz. Ufak çocuklarımız bilmez ama, yani Bosna’da bütün kadınlara tecavüz ettiler, oradaki müslüman ırkı kestiler, doğradılar, erkeklerin hepsini yok ettiler. “Sırplar bize ne yaptıysa, biz de aynısını yapalım” diyor.. İzzet Begoviç diyor ki, “Onlar bizim öğretmenimiz değil, yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir!” diyor. İşte İslamiyet bu ya! Boşa Bilge Kral denmiyor. Onun dışında, bana bir tane her şeyiyle mükemmel bir İslam ülkesi göstersinler ya! Mısır mı örnek bize? Suudi Arabistan mı örnek? Katar mı örnek? Cezayir mi örnek? Fas mı örnek? Ama Atatürk ne demiş? Laiklik…. Bakın biraz daha ileriye gideceğim, kimde dediğimi yanlış anlamasın. Ben inandığı gibi yaşamaya çalışan bir insanım.

“Siz Hepiniz Din Tacirisiniz!”

Şu an Türkiye’de tarikat adı taşıyan her sosyal gurubun kontrol altına alınması lazım. Arkadaş, tarikat benin bildiğim, bir lokma, bir hırka ile hareket edip, Allah-ü Teala’ya ulaşan yoldur. Bütün tarikatlar ticari.. Bütün tarikatlar siyasi.. Ne işi var tarikatın ticarette siyasette ya! Ne işin var kardeşim senin? Tarikat dediğimiz, Hoca Ahmet Yesevi’den başlamış, Geyiklibaba, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli, Mevlana, Hacı Bayram Veli’lerle süre gelen, Anadolu erenlerini kirletme kardeşim! Senin o lüksün yok! Ne tarikatı! Tarikat dediğiniz olay, geçim kapınız olmuş sizin. Siz hepiniz din tacirisiniz! Dini satıyorsunuz. Ve gerçek Müslümanların dinini satıyorsunuz. Sizin dininiz Müslümanlık değil. Sizin sattığınız Müslümanlık değil! Siz, dini satıyorsunuz, dini!… Kimi satıyorsunuz biliyor musunuz? Anadolu’nun saf, masum, tertemiz Müslümanlarının dinini satıyorsunuz! Bu din, siyasi ve ticari sömürü aracı olmuş. Biz Karl Marx’a kızıyorduk “Din afyondur” dediğinde. Sizin elinizde bu İslamiyet, afyon haline getirildi. Yazıklar olsun!

“Laiklik’te Leblebi İle Rakı İçmek Değildir!”

Atatürk’ün büyüklüğünü bir kere daha şurada saygıyla anıyorum. Boşa kapatmamış Atatürk tekkeleri, zaviyeleri. Bunları görmüş de kapatmış. Türkiye için en iyi sistem laikliktir. Laiklik… Bunun lamı cimi yok! Ama laiklik, leblebi ile rakı içmek değildir. Laiklik ibadethaneye postalla girmek değildir. Laiklik imam hatiplilerin önünü kesmek değildir. Laiklik, yedi yaşındaki çocuğa baş örtüsü taktırmak da değildir. Bunun dengesini kurmak zorundayız.

“Aziz Sancar’dan Hiç Utanmadınız Mı?”

Son zamanlarda gururumuz olan Aziz Sancar. Yani Kürt kökenli vatandaş.. Bakın, bu kadar sıkıntıya rağmen, aldığı ödülü kime emanet etti? Türk Silahlı Kuvvetleri’ne. Demek ki, kendi dışarıdan bir profesör, en güvendiği kurum olarak hale Türk Silahlı Kuvvetleri’ni görüyor. Ve gelip 19 Mayıs’ta Atatürk’e ödülünü sunacak. Yani buradan bir Kürt çocuğunun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu söyleyen bir Kürt çocuğunun, başarısından sonra almış olduğu ödülü getirip, ben silahlı kuvvetlere emanet ediyorum, deyip, bunu 19 Mayıs’ta Atatürk’e sunacağım demesini biz anlayamıyor ve şu an Türkiye Cumhuriyet vatandaşları olarak bunu değerlendiremiyorsak, buradan diyecek fazla bir şeyimiz yok! Bu bağımsızlık peşinde koşan, sözde kürdistanı kuracak olan, birilerinin payandası olan, terör örgütü, terör örgütünün maşaları, buradaki uzantıları, basındaki uzantıları, hiç mi utanmadınız? Aziz Sancar’dan hiç utanmadınız mı?

Haber/foto: Hakan Çelikdemir- Gülyüz Yurdagül Sırt

Saatcı, Soruları Samimiyetle Yanıtladı (1)_640x427

OSCAR Rent A Car
MİLLETVEKİLLERİNDEN  VALİ CİVELEK’E ZİYARET…
  Dönem Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan Muğla Valisi Esengül Civelek’i Makamında ziyaret etti. 24 Haziran...
Turizm Konseyi Afyon Ve Şanghay’a Hazırlanıyor
  Sekretaryası Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Fethiye Turizm Konseyi, Ağustos ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda ana gündem...
AK  PARTİ FETHİYE’DEN  TAZİYE ZİYARETİ…
  AK Parti Fethiye İlçe başkanı Kadir Sarıhan ile yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik kolları başkanı Sinan Cengil; Seydikemer Belediye...
SGK Teşvikleri Seminerine Yoğun İlgi
  Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen SGK Teşvikleri bilgilendirme semineri başta serbest muhasebeciler ve mali müşavirler olmak üzere...
ÇALIŞ PLAJI GÜN BATIMINDA “MEDİTASYON”
Çalış   Plajında   gün batımında  meditasyon yaptılar.  Meditasyon için Çalış plajına gelen çoğunluğu  bayanlardan oluşan  bir grup vatandaş  Ünlü Ruhsal Eğitim...
ÇALIŞ PLAJI GÜN BATIMINDA “MEDİTASYON”
Çalış   Plajında   gün batımında  meditasyon yaptılar.  Meditasyon için Çalış plajına gelen çoğunluğu  bayanlardan oluşan  bir grup vatandaş  Ünlü Ruhsal Eğitim...
Hacılar Dualarla Uğurlandı
Hac yolculuğuna çıkacak hacı adayları Fethiye Müftülüğü tarafından dualarla uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Hac Organizasyonunda hacca gitmeye hak...
Hacılar Dualarla Uğurlandı
Hac yolculuğuna çıkacak hacı adayları Fethiye Müftülüğü tarafından dualarla uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Hac Organizasyonunda hacca gitmeye hak...
GENÇ VİYOLONSELCİLER GÜMÜŞLÜK’TE KONSER VERDİ
  Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Sistem A.Ş’nin Eğitim Sponsorluğuyla düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisinde program, geçtiğimiz hafta viyolonsel sanatçımız...
FETHİYESPOR ‘UN  BOLU KAMPI DEVAM EDİYOR
Fethiyespor  yeni sezon hazırlıklarına Bolu kampında devam ediyor. Fethiyespor  Teknik Direktör Levent Eriş liderliğinde günde çift antrenman gerçekleştiren Fethiyespor’un  oyuncuları...
FETHİYE GÖKBEN’DEKİ SU SIKINTILARI ORTADAN KALKTI
  Muğla Büyükşehir Belediyesi içme suyu hatlarında sürekli arızaların meydana geldiği ve su kesintilerinin yaşandığı Fethiye İlçesi Gökben Mahallesinin hatlarını...
FETHİYE’DE ULAŞIMIN KONTROLÜ KADIN YÖNETİCİLERDE…
Kadınlara yönelik başlattığı pozitif ayrımcılık ile toplu ulaşım araçlarında 13 kadın şoförü bünyesine katan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bir ayrımcılık da...
FARKLI KÜLTÜRLERİ BULUŞTURDU…
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk olarak 2017 yılında düzenlenen Sosyal Hizmet Kampı’nın ikincisi ‘Göç ve Göçmen Sorunları’ ana temasıyla uluslararası...
CUMHURİYET BAŞSAVCISI  VE  HSYK  MÜFETTİŞLERİNDEN  ZİYARET
Milas Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Bilal Gümüş’ün yerine vekaleten bakan Cumhuriyet Savcısı Ali Ergezen Milas Belediye Başkanı...
BAŞARILI SPORCULARDAN BAŞKAN GÜRÜN’E ZİYARET
Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Ortaca Engelliler Spor Kulübünün başarılı sporcuları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti. Muğla Büyükşehir...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ