“Sınavdır Geçer” Konferansına Yoğun İlgi

 

Fethiye Belediyesi, İstanbul Okan Üniversitesi işbirliğinde Üniversiteye hazırlanan 11 ve 12. sınıf öğrencileri için Sınavdır Geçer Konulu bir konferans düzenlendi. Okan Üniversitesi Tanıtım Müdürü ve Rehberlik koordinatörü, uzman eğitimci Servet Gülsün Şirin, Üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği Konferansında öğrencilerin sınavdaki başarısını artırmaya yönelik sunum yaptı.

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen “Sınavdır Geçer” Konulu konferansa Fethiye’de bu yıl ve önümüzdeki yıl Üniversite sınavına katılacak olan 11 ve 12. sınıf öğrenciler katıldılar. Konferansta İstanbul Okan Üniversitesi Tanıtım Müdürü ve Rehberlik koordinatörü, uzman eğitimci Servet Gülsün Şirin’in Üniversite adaylarının sınavlardaki başarılarını arttırmak, sınavdaki stresli zamanların öğrenci üzerindeki etkisini en az seviyeye indirerek başarı düzeylerini yükseltmelerine destek olmak, yetenekleri ve becerileri ile orantılı gerçekçi hedefler belirlemelerine yardımcı olmak, gelecekteki meslek seçimleri için yol göstermenin amaçlandığı konferanslara öğrencilerin ilgisi yoğundu.

Servet Gülsün Şirin, üniversite sınavının hiçbir zaman öğrencilerin kişiliğini ve zekasını ölçemeyeceğini ifade etti. Sınavın öğrencileri daha akıllı daha zeki yapmayacağını belirten Şirin, öğrencinin hayatında bir fark yaratmanın konferansın temel hedefi olduğunu vurguladı. Şirin, öğrencilerin kendilerine neden üniversite okumak istiyorum, hangi okulu hangi üniversitede okumak istiyorum gibi soruları sormasının öneminden bahsetti. Şirin, herkesin başarılı olmak istediğinin altını çizerek umutların, hayallerin kişiyi gerçekleştirdiğini ve diğerlerinden ayırdığını vurguladı. Öğrencileri kendilerini sınır koymamaya davet eden Şirin, ancak sahip olunan yeteneklerin keşfedilip yönlendirildiğinde performansın da beraberinde geldiğini belirtti.  Servet Gülsün Şirin, zorlu sınav maratonu sürecindeki üniversite adayı öğrencilere üniversite, sınav, gelecek, meslek ve yaşam tercihleri konularında yol gösterip tüm merak edilen sorulara yanıt verdi. (FG)

IMG_6675_640x427 IMG_6685_640x427 IMG_6687_640x427 IMG_6694_640x427

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Başkan yardımcılığına Hüseyin Turhan getirildi

Cum Haz 6 , 2014
  Seydikemer Belediye Başkanı Ak Partili Yakup Otgöz’ün Yardımcılığına İki Dönem İl Genel Meclis Üyeliği görevinde bulunan ve son seçimlerde Ak Partiden Seydikemer Belediye Meclis Üyesi seçilen Emekli Öğretmen Hüseyin Turhan getirildi. Parti kurulduğundan bugüne kadar AK Partide çeşitli görevlerde bulunan ve 2004-2014 yılları arasında Ak partiden Muğla İl Genel […]
Fethiye Haber Net