Reklam
Reklam
Fethiye Haber Net -
$ DOLAR → Alış: 5,61 / Satış: 5,63
€ EURO → Alış: 6,43 / Satış: 6,45

SURİYE’DE YAPILAN BİR BOŞALTMA OPERASYONUDUR

Vedat Sakarya
Vedat Sakarya
  • 16.02.2016
  • 610 kez okundu

TERÖR NEDİR? TERÖRİST KİMDİR?

Çok güncel olduğu ve milyonlarca mağduru olduğu için bu kavramları iyi bilip anlamamız gerekir.

Terör sözcüğünün TDK daki anlamı “yıldırı”. Bulunduğu ortamda yılgınlık oluşturmak. Bu bağlamda terörist ise “yıldırıcı”, “sindiri” olarak adlandırılır.

Terörizm , örgütlü ve kural tanımaz şiddet eylemidir. Kural tanımaz olduğu için terörist acımasızdır, zorbadır, barbardır, duygusuzdur.

Ortalıkta dolaşan bir söz var, belkide zihinlere bilinçli şekilde sokulmak isteniyor da olabilir “Terörün milliyeti,dini,coğrafyası olmaz” diye. Terörizm tanımına salt olarak baktığınızda bu söze inanabilirsiniz. Ancak günümüzde kimin terörist, kimin özgürlük savaşçısı, kimin bağımsızlık mücadelecisi olduğuna evrensel tanımlar değil de evrensel güçler karar veriyorsa ve bu gün terörist ilan edilenler yarın terör listesinden çıkarılıyorsa o zaman üzerinde düşünmek gerekmez mi. Hemen sınırımızda, kimilerine göre işıd terörist, pkk terörist, pyd terörist değil. Kimilerine göre ÖSO terörist, işıd terörist pkk değil. Bir başkasına göre her biri terörist bir diğerine göre hiç biri terörist değil. Peki bu ayrıştırmayı veya bu tanımlamayı kim yapıyor? Bu tanımlamalar bilinçli bir şekilde yapılıyor çünkü terörist dediğinize karşı bir diğerine silah verebilmeniz için karşısındakini terör listesine koymamanız gerekir. Karşınızdaki rakip güç ise sizin terörist dediğinizi masum ilan edip savunması için silah verir, alın size iç karışıklık, kan, göz yaşı.

Peki bunlar ne için yapılır? Evet asıl soru burada gizli, bu terörizm neden çıkartılır, neden bu kadar can alınır, neden bu kadar insan yurtsuz bırakılır ve neden bu kadar vahşet sergilenir? Bu soruların cevabını anlamak için son 100 yılımızı irdelemek yeterli olacaktır. Terörizmi anlamak için, sınırımızdaki savaşın sebebini bilmek için, milyonların vatanlarından sürgün edilmesini anlayabilmek için “siyonizm” i bilmek gerekir.

Siyonizm ne demek?

Siyonizm sözcüğünün kökeni “Sion (zion)” sözcüğüdür. Sion Kudüs’te tepelik bir bölgenin adıdır.Ancak zamanla bu tepelik bölge Kudüs’ün içinde kaldığı için sion Kudüs anlamına kullanılmaya başlamıştır. Dünya üzerinde yaşayan yahudilerin bir arzuları vardır ki bu onların kutsal kitabında ayet olarak geçer ve güya Tanrı tarafından yahudilere vadedilmiş toprakları ele geçirmek. İşte bu arzu ve hedeften siyonizm (yani vadedilmiş toprakları ele geçirme ve tüm milletleri köleleştirme ülküsü) doğmuştur.

Diyeceksiniz ki bunların terörizm le ne alakası var, tam da bütün mesele burada başlıyor. Bu siyonizm hedefi Teodor Herlz le başlamış, ingilterenin 2 Kasım 1917 de yayınladığı Balfour Deklarasyonuyla ete kemiğe bürünmüştür. Hedef şudur : Filistinde bulunan müslümanlar (aynen bugün suriye,ırak vs.de olduğu gibi) sürgün edilecek, yerlerine dünyanın değişik yerlerinde yaşayan yahudiler göç ettirilip öncelikle israil devleti kurulacak, sonrada aynı yöntemle büyük israil devleti kurulacaktır. Filistindeki milletleri sürgün edip toprakları boşaltmak amacıyla 3 tane terör örgütü kurulmuştur. Bunlardan ilki Hanagah Çetesi dir ve 1920 yılında kurulmuş israil devleti resmen kuruluncaya kadar faaliyetine devam etmiştir. 2.si İrgun çetesi ve 3.sü de Stern çetesidir. Bunlar israil devleti resmi olarak kuruluncaya kadar Filistin topraklarında tam bir vahşet yaşatmışlardır. Yakmışlar, yıkmışlar, öldürmüşler , yağmalamışlardır.

D19 Nisan 1948 tarihinde bu çetelerden Meneham Begin (sonra israil başbakanı olmuştur) in bulunduğu İrgun çetesi ve İzak Şamir (sonra israil başbakanı olmuştur) in bulunduğu Stern çetesi Filistinde 700-750 müslümanın yaşadığı Deir Yasin kasabasına saldırdılar. Sabah 4-4,30 sıralarında herkes uykuda iken kasabaya girer girmez evlere bombalar atıldı, kaçabilenler kaçtı kaçamayanlar çete elemanları tarafından yakalandı ellerindeki balta ve satırlarla parçalandılar. Kayıtlar 52 küçük çocuğun parça parça kesilerek katledildiğini söylüyor. Kadınlar yakalanıp boğazlarına ip bağlanıp çırılçıplak soyularak yahudi mahallelerinde dolaştırıldı.25 hamile kadının karınları deşilerek bağırsakları ortalığa saçıldığı yine kayıtlarda yer almaktadır.Kaynaklar o gece Deir Yasin kasabasına 250-254 kişinin vahşice katledildiğini yazmaktadır.

D2

Aynen bu gün Suriyede yapılan gibi. Suriyede de vahşice katliamlar yüzünden milyonlarca masum yurtlarını terketmek zorunda kalmadı mı? (Planın ikinci aşaması olan büyük israil topraklarını boşaltma operasyonu). Çoğumuz Rusyanın ne işi var Suriyede diyebiliriz. Oysa İsrail devletinin kurulması aşamasındaki çetelerin kurulması, silahlandırılması ve yahudilerin Filistin topraklarına göç ettirilmesinde büyük pay Rus yahudilerine aittir. Rusya bu günde aynı rolü üstlenmiş görevini büyük bir sadakatle yapıyor. Suriyenin içi boşaltıldığı gibi bizim güneydoğu bölgemiz de (büyük israil devleti sınırları içinde kalan bölge) boşaltılma çabası içindedir. Başa dönersek Terör yıldırma demekti, halkı yıldırıp kaçırmak ve yeni planları uygulamak için bu örgütler yine bizim dost sandığımız, beraber iş tuttuğumuz lakin arkamızdan iş çeviren devletler tarafından özel olarak kurulmaktadır. Bu gün zırhlı araç delici zargos silahları ABD yapımıdır, tank savarlar Almanya tarafından PKK için özel üretilmiştir, doçka ağır makinalı silahı Rusya tarafından verilmiştir, mayınlar ingiliz, mermiler Fransız. Peki biz bu ülkelerle dostluk seromonileri düzenlemiyormuyuz. Biz bunların oluşturduğu birlekteliklere girebilmek için adeta yalvarmıyormuyuz , bu yolda bakanlıklar kurup bakanlar atamıyormuyuz.

Ülke olarak, millet olarak yapılanların farkına varmalıyız. Rahmetli Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN hocamızı yad etmeden geçemiycem, hayatı boyunca bize bu tehlikeyi anlatmış, onun bundan 20-25 yıl önce yaptığı konuşmalar bugün birer birer gerçekleşmektedir. Oysa o günlerde deli bu adam gözüyle bakılıyordu. Hele 1993 yılında meclis kürsüsünden yaptığı konuşma internet üzerinde 11 milyonun üzerinde izlenme rekoru kırılmış ve hoca haklıymış dedirtmiştir. Ülkemizin Suriye olmaması için, milletimizin suriyeliler gibi sürgün edilmemesi için, sınırlarımızın birileri tarafından tekrar yap boz haline getirilmemesi için yetkiyi elinde bulunduranların acilen uyanıp bu oyunu bozmaları gerekmektedir. Yetkililere yetkiyi veren ve yetkinin asıl sahibi olan milletimiz yöneticileri uyarmalıdır.

Siyonistler için, haçlılar için bu bir din savaşıdır. Bu gün bunu içimizden devşirdiklerine çeteler kurarak ve onları eğitip silahlandırıp üzerimize salarak yapıyorlar.

Tevrat,Tekvin 15:18 ” O gün Rab, Abraham’la anlaşma yaptı ve dedi ki; “Mısır ırmağından büyük ırmağa, Fırat ırmağına kadar uzanan toprakları senin soyundan gelenlere verdim”

Tevrat, Tesniye 7:2 “Tanrınız Rab, onları size teslim ettiğinde ve siz onları yendiğinizde,onların tümünü yok etmelisiniz.Onlarla anlaşma yapmayın ve onlara merhamet göstermeyin.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ