Reklam
Reklam
Fethiye Haber Net -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

YAHUDİLER ERDOĞAN’DAN NE İSTEDİLER

Vedat Sakarya
Vedat Sakarya
  • 24.02.2016
  • 970 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Musevi Cemaati Lideri İshak İbrahimzadeh ve Amerika’nın önde gelen Yahudi kuruluşlarından “Conference Of Presidents” heyetini kabul etti.


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleşen kabul yaklaşık 1 saat sürdü.

Cumhurbaşkanından sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Yahudi dernekleri başkanlarını ve Yahudi toplumu temsilcilerini Çankaya Köşkü’nde kabul etti.


Bundan 120 yıl önce siyonizmin babası olarak da bilinen “Yahudi Devleti” adlı kitabın yazarı Teodor Herzl de İstanbulu yani Başkenti ve sarayı ziyaret etmişti. O gün sarayda II. Abdülhamit Han vardı.

Teodor Herzl 17 Haziran 1896 tarihinde İstanbula Sultanla  görüşmek üzere varır. Sultanın aracılarından görüşme için randevu ayarlamaları konusunda çalışır ancak saraya kabul edilmez. Teodor Herzl Kont Newriski aracılığı ile isteklerini Sultan II.Abdülhamite iletir. İstekleri Teodor Herzl in anılarında şöyle yazılmmıştır. “Biz Türkiyenin mali durumunu düzeltmek için 20 milyon sterlin harcıycaz. Bunun 2 milyonunu filistin yönetiminin değişikliği için kalan 18 milyonunu ise türkiyenin avrupa boyunduruğundan çıkması için vericez. Karşılığında tüm dünyadaki yahudilerin Osmanlıya kabulünü sağlamak ve yasaklanan Filistin bölgesinden yahudilere toprak satışını tekrar serbest bırakmak.”  Yine Teodor Herzl anılarını kaleme aldığı kitapta Sultandan taoprak satınalmayla istediği bölgeyi şöyle tarif eder :” Sınırlar Kuzey Kapodokya Dağlarından güneyde Şüveysş kanalına kadar olan bölgeyi kaplamalıdır.”

Teodor Herzl in tarif etti bu bölge Tevratta söz edilen “vadedilmiş topraklar” dır.

Sultan II.Abülhamit han aracıya şunları söyler : ” Ona söyle Sultan dedi ki: Ben bir karış toprak satmam, çünkü bu vatan bana ait değil milletime aittir.”


Teodor Hezrl umduğunu bulamadığı İstanbul’dan ayrılır. Ancak ısrarı devam eder, 2 sene sonra tekrar İstanbul’a gelir, sonra bir daha bir daha gelir ama her defasında sultan kendisini geri çevirir. 

Günlüğüne “Siyonizmin amaçlarını gerçekleştirmek için Türkiyenin dağılmasını beklemeliyiz” diye yazan Teodor Herzl bundan sonra avrupada Sultan aleyhinde kampanyalar başlatır, Jön Türklerle ilişki kurup sultanı devirmenin planlarını yapar. Zaten mali açıdan zor durumda olan Osmanlıya ekonomik ambargo yapılması için avrupalı devletlerde girişimlerde bulunur.


Bunları niye anlattım, yahudiler boşuna ziyaret etmezler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Sarayda ziyaret eden yahudi kuuluşlarının çatı kuruluşu olarak bilinen örgütün temsilcileri tıpkı atalarının yaptığı gibi sözde “vadedilmiş topraklar” ın 2. aşaması olan Fıratın güneyini istemeye gelmiş olmasınlar. Yaptıklarımız yapacaklarımızın göstergesidir diye aba altından sopa gösterip, Güneydoğu bölgemizin sözde Kürdistan adı altında yahudilere devredilmesi için talepte bulunmuş ve buna karşı yine atalarının yolundan giderek büyük vaadlerde bulunmuş olabilirler. Tam da Joe Biden’in gelmesi döneminde ve tam da PYD’nin Fırat’ın batısına geçtiği dönemde. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ