GenelSağlıkTarım

Bir Buçuk Ton Çöp Topladılar

Bir Buçuk Ton Çöp Topladılar
Fethiye Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, AKUT, Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi (MAG AME/SAR) ile çevre gönüllüleri Son Çöp Bükücüler ve Fethiye’yi Temiz Tut Derneği (Keep Fethiye Clean) üyeleri Karagözler Mahallesi’ndeki yarımada’daki koylara bölgesinde çevre temizliği yapıldı.
Yarımada’daki koylara giden yol kenarlarında ve ormanlık alanlarda yapılan temizlik çalışmasında, ulaşımı zor noktalara AKUT ekipleri iple istasyon kurarak temizledi.
Etkinliğe katılan Kaymakam Alper Balcı, gazetecilere, bölgede çöp konteynerleri varken çöplerin yol kenarlarına ve ormana atılmasının üzücü olduğunu söyledi.
Yangına hassas bir dönemde bulunulduğunu dile getiren Balcı, “Bölgede geven bitkisi var ve çok kolay alev alabiliyor. Çöpler onların içinde. Sıcakların bastırmasıyla sabah erken saatte temizlik yaptık. Ben iki torba çöp topladım ve epey çöp toplandı.” dedi.
Sivil toplum kuruluşlarıyla temizlik çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Balcı, “Başka Bir Doğamız Yok.” ifadesini kullandı.
AKUT Fethiye ekip lideri Hasan Ongün ise yürüyerek erişimin sağlanmadığı alanlarda çöp olmasının üzücü olduğunu, bu noktaları iple istasyon kurarak temizlediklerini anlattı. Haber-Hakan AYKIRI

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizi daha iyi görüntülemek için reklam engelleyicinizi kapatın.