FETHİYE ZABITADAN HES KODU DENETİMİ

FETHİYE ZABITADAN HES KODU DENETİMİ

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında, Fethiye Salı Pazarı’ndatezgah açan pazarcı esnafına ve vatandaşlara yönelik ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden alınması zorunlu olan HES Kodu denetimi gerçekleştirildi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar esnafının ve pazara gelen vatandaşların HES kodlarını sorgulatarak, HES kodu olmayan esnaf ve vatandaşları uyarırken, HES kodu olmayanlara yardımda bulunarak HES kodu almalarını sağladı. Ekipler, maske mesafe ve hijyen konusunda da esnaf ve vatandaşlara hatırlatmalarda bulundu.

“TEMASLI VEYA COVİD TAŞIYICISI TESPİT EDİLMEDİ”

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan, “Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz Salı pazarında denetimlerine devam ediyor. Pazarda satış yapan 210 esnafımızın HES kodu kontrolleri yapılmış olup herhangi bir temaslı veya Covid-19 virüsü taşıyan tespit edilmemiştir.Pazar çevresi bariyerlerle kapatılarak girişler kontrollüolarak belirli bölgelerden sağlanmaktadır.Esnafımızın ürünlerine fiyat etiketi koydurularak tüketici hakları korunmaktadır.Pazar girişlerine dezenfektan üniteleri yerleştirilmiş olup maske kontrolü ve ateş ölçümü yapılmaktadır. Pazar alanında bulunan zabıta ofisimizin önünde tartı kontrol noktası oluşturularak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur” dedi.(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

EMNİYET MÜDÜRÜ AYHAN’DAN LH FETHİYE BELEDİYESPOR’A ZİYARET

Sal Mar 16 , 2021
EMNİYET MÜDÜRÜ AYHAN’DAN LH FETHİYE BELEDİYESPOR’A ZİYARET Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’ndeki temsilcimiz Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Kulübü’nün yöneticilerine bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Kulüp Başkanı İzzet Durak, II. Başkan Miraç Efe Doğan ve Genel Sekreter Yavuz Topateş Kulüpteki ve Basketbol Süper Ligi’ndeki son durum […]