Fethiye’de İkinci Tarım Kredi Kooperatifi Marketi Açıldı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine (Tarım Kredi) bağlı Tarım Kredi Kooperatif Market’in 397’nci şubesi Muğla’nın Fethiye ilçesinde hizmete açıldı.

Patlangıç Mahallesi Baha Şıkman Caddesi’ndeki marketin açılış törenine Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye İlçe Tarım Müdürü Şaban Sarıkaya, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş ile davetliler katıldı.

Kaymakam Eyüp Fırat, yaptığı konuşmada, pandemi sürecinde üretimin öneminin bir kez daha anlaşıldığını kaydetti.

Fırat, tüketiciye kaliteli ve sağlıklı gıdanın sunulacağını mağazanın ilçeye hayırlı olmasını temenni etti.

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayramali Yıldırım da Türk çiftçisinin ayakta kalması için mücadele ettiklerini vurguladı.

Çiftçinin ürününün zamanında ve değerinde tarladan satın aldıklarını dile getiren Yıldırım, “Bu sene çiftçimizin tarlasından peşin 4 milyar liralık malını almayı hedefliyoruz. Sağlıklı gıda olarak daha az koruyucu maddeyle kaliteli ürünleri tüketicimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Açılış kurdelesini kesen katılımcılar daha sonra marketi dolaştı. Fırat, Yetkililerden ürünler ve fiyatları hakkında bilgi aldı.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

İYİ Partili Çoban, “Turizm Sektörü Sıkıntı İçerisinde”

Sal Ağu 17 , 2021
İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, turizm sektörünün iki sezondur çeşitli nedenlerden dolayı kötüye gittiğini ve hükümetin turizmciler için destek paketlerinin hazırlanması gerektiğini belirttiler. İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, beraberinde İYİ Parti Muğla İl Başkan Yardımcısı Yasemin Yörenti, Kadın Kolları Başkanı Hülya Yörenti ve ilçe […]