Fethiye’de Jandarma 58 Düzensiz Göçmen Yakaladı

Fethiye’de Jandarmanın düzenlediği operasyonla  58 düzensiz göçmen yakalandı. Yapılan operasyonda  organizatör olduğu iddiasıyla bir şüpheli de gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, istihbarı çalışma sonrası  bir grup düzensiz göçmenin yurt dışına çıkacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yanıklar Mahallesi’nden bir grup düzensiz göçmenin yurt dışına çıkacağı bilgisi üzerine harekete geçti.

Yapılan takibin ardından Yanıklar Mahallesi Günlüklü Koyu bölgesindeki dağlık alanda arama yapan ekipler, 49 Afganistan, 5 İran, 3 Suriye ile bir Iraklıyı yakaladı. Organizatör olduğu iddiasıyla bir kişinin  de gözaltına alındığı öğrenildi.

İşlemler için İlçe Jandarma Komutanlığına götürülen göçmenler, daha sonra İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.  Hakan AYKIRI

Sonraki Haber

Başkan Otgöz, Yayla Mahallelerini Ziyaret Etti

Sal Eki 12 , 2021
Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, mahalle ziyaretlerinde bulundu vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz beraberinde başkan yardımcıları Ramazan Kaynak ve Mustafa Karakuş, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş ,Belediye Meclis üyeleri Harun Hıra,Bahri Boğa,Yusuf Bağırcı, Fen İşleri Müdürü Muharrem Gökcen ile birlikte, mahalle ziyaretlerinde bulundu. […]