FETHİYEDE YÜZ YÜZE EĞİTİME 14 GÜN ARA VERİLDİ

Fethiye İlçe Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karar sonrası, Fethiye’deki resmi Anaokullarının yanı sıra resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve liselerde yarından  itibaren yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi.

Covid-19  salgını ile mücadele kapsamında Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat başkanlığında       Fethiye İlçe Hıfzıssıhha Meclisi Kaymakamlık Toplantı salonunda toplandı.Toplantıda alınan kararlar sonrası, Fethiye’deki resmi Anaokullarının yanı sıra resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve liselerde yarından  itibaren yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi.

Edinilen bilgiye göre alınan kararlar sonrasında, Fethiye İlçe Merkezinde bulunan kreş,gündüz bakımevi,özel anaokullarının bu kapsam dışında olduğu ancak sınıfların metrekaresine uygun olarak seyreltilmiş sınıflarda Covid-19 tedbirleri alınarak eğitim-öğretime devam edileceği öğrenildi.

Fethiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “Rehabilitasyon Merkezleri ile Etüt Merkezi  ve Kurslarının, Çocuk Kulüplerinin ise  bu süreçte metrekaresine uygun olarak  seyreltilmiş sınıflarda Covid-19 tedbirleri alınarak eğitim-öğretime devam etmesine;Takiplerinin yapılmasına,vaka artışlarında bir sonraki kararda tekrar değerlendirilmesine ve  yapılacak uygulamalarda Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan usul ve esasların dikkate alınarak yapılmasına Oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerinde bulunuldu.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

ÇİFTLİKSPOR YÖNETİMİNDEN BAŞKAN KARACA’YA ZİYARET

Per Nis 8 , 2021
ÇİFTLİKSPOR YÖNETİMİNDEN BAŞKAN KARACA’YA ZİYARET Fethiye Çiftlikspor Kulübü Başkanı Burhan Orhon ve beraberinde kulüp yönetim kurulu Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulundu. Altyapı kategorisinde futbolcu yetiştiren ve mücadele eden Fethiye Çiftlikspor, tüm yönetim kadrolarıyla Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulundu. Kulüp Başkanı Burhan Orhon, “Çiftlikspor olarak Belediye Başkanımızdan birkaç […]