Son Dakika

İhaleye Fesat Karıştırdığı İddia Edilen 3 Kişi Tutuklandı

Mahkemeye sevk edilen 6 kişiden 3’ü tutuklanırken, diğer 3 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde Fethiye KOM Grup Amirliğince, Orman Köylülerini Kalkındırmaya yönelik kurulan bir kooperatif başkanının bölgeden sorumlu Orman İşletme Şefliği görevlilerine maddi menfaat sağlayarak kaçak orman emvali temin ettiği ve sattığına yönelik bilgiler elde edilmesi üzerine çalışma başlatıldı. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı ile Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından koordineli yürütülen soruşturma kapsamında ihaleye fesat karıştırıldığı iddiası ile gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen 6 kişiden 3’ü tutuklanırken, diğer 3 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Toplanan delillerin ardından “Nitelikli Dolandırıcılık”, “İhaleye fesat karıştırmak” ve “Rüşvet” suçlarını işlediği belirlenen aralarında Orman İşletme Şefi, Kooperatif Başkanı, Orman Muhafaza Amirleri-Memurları ve Şoförlerin de bulunduğu 16 kişi, Fethiye, Isparta ve Denizli’de düzenlenen operasyonlarla yakalandıkları öğrenildi.

Şüphelilerin ev ve işyerinde yapılan aramalarında çok sayıda suça ilişkin belge ve dokümanları ele geçirildi. Polisteki ifade işlemlerinin ardından gözaltına alınan 16 şüpheliden 10’nu emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık talimatı ile serbest bırakıldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüphelilerden Orman İşletme Şefi M.A, Kooperatif Başkanı R.G, Orman Muhafaza Memuru B.A, Nakliye Sorumlusu Y.G ile Çekici Şoförleri H.D. Ve E. Ç adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Orman İşletme Şefi M.A, Kooperatif Başkanı R.G ve Orman Muhafaza Memuru B.A çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Eşen T Tipi Kapalı Ceza Evine gönderilirken, Çekici Şoförleri H.D. Ve E. Ç. , Nakliye Sorumlusu Y.G Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizi daha iyi görüntülemek için reklam engelleyicinizi kapatın.