Karaçulha’da Aşure Kazanları Hamza Özkaraca İçin Kaynadı

Karaçulha Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen geleneksel aşure etkinliğine yoğun katılım oldu. Geçtiğimiz aylarda Covid-19 salgınından dolayı hayatını kaybeden dernek üyesi Hamza Karaca hayrına düzenlenen etkinlikte 3 Bin 500 kişilik aşure ikramında bulunuldu.

 

Fethiye’nin en aktif dernekleri arasında yer alan Karaçulha Gönüllüleri Derneği, koronavirüs salgınından dolayı hayatını kaybeden dernek üyesi Hamza Özkaraca, hayrına dernek binası önünde aşure etkinliği düzenledi. Aşure etkinliğine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Baro Temsilcisi Fatih Taşer, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geleneksel hale getirdikleri aşure etkinliğine geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl daha fazla katılımın olduğunu belirten Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı Halil Hancı, 3 Bin 500 kişilik aşure ikramında bulunduklarını kaydetti.

Bu yıl düzenledikleri etkinliğin kendileri için çok büyük bir öneme sahip olduğunu açıklayana Hancı, “Malumunuz  herkesin bildiği üzere 2020 yılının Mart ayından buyana ülkemizde dahil olmak üzere tüm Dünya ülkeleri Covid-19 salgını ile mücadele ediyor. Bu süreçte çok sevdiğimiz canlarımızı ve kanlarımızı toprağa verdik. Bunlardan bir tanesi de derneğimizin çok sevilen ve sayılan üyesi Hamza Özkaraca kardeşimizdi. Oda bu salgına yenik düşerek aramızdan ayrıldı. Onu hiçbir zaman unutmadık ve asla unutmayacağız. Bu yılki aşure kazanlarımız rahmetli Hamza Özkaraca kardeşimiz ve mahallemizde hayatını kaybeden diğer büyüklerimiz hayrına kaynattık.  Bu anlamlı etkinliğimize katılan tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Kaymakam Fırat’tan Gençlere Aşı Çağrısı

Sal Eyl 14 , 2021
Kaymakam Eyüp Fırat Covid-19 salgınıyla mücadelede başarının aşı olmaktan geçtiğini belirterek özellikle gençleri aşı olmaya davet etti. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, ülke genelinde olduğu gibi Fethiye’de de başlatılan aşı seferberliği kapsamında aşısını yaptırmayan vatandaşları aşı olmaya davet etti. Aşılama konusunda önemli bir yolun kat edildiğini ifade eden Kaymakam Fırat, özellikle […]