KAYMAKAM FIRAT “PLANLADIĞIMIZ BİR EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GEÇİRECEĞİZ”

İlköğretim haftası Fethiye de de coşkulu şekilde geçiyor. Fethiyede kaymakamlık binası önünde yapılan ilköğretim haftası çelek sunma töreninin ardından kutlama etkinliği Vali Recai İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan  Fethiye kaymakamı Eyüp Fırat” . İnşallah arzuladığımız planladığımız bir eğitim öğretim yılı geçireceğiz, buna yürekten inanıyorum. Hem kendi çocuklarımda hem buraya gelirken gördüğüm çocuklarda gördüğüm heyecandan çocukların da okulu ne kadar özlediğini, velilerin de eğitim öğretim dönemini ne kadar heyecanla beklediğini bahçedeki kalabalıktan, bu kalabalığın gözündeki ışıltıdan görmüş olduk”dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’da “. Tüm sağlık tedbirlerimizi alarak başladığımız yeni eğitim öğretim yılında özenli ve dikkatli bir şekilde yüz yüze eğitime devam etme gayretindeyiz”diye konuştu.

Vali Recai İlkokulu’nda yapılan programa Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Emniyet Müdürümüz İsmail Ayhan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fak. Dekanı Fatmagül Yur, İlçe Milli eğitim Müdürümüz Faruk Kaya, şube müdürleri ,okul müdürleri öğrenciler ve veliler katıldı. Törende Konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Tüm dünyayı etkileyen pandemi okullarımızı uzun süren bir uzaktan eğitim sürecine sevk etmiş, okullarımızı mahsunlaştırmıştır. Gün itibariyle tüm eğitim camiası olarak mutlu ve heyecanlıyız. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin gözlerinde bu heyecan ve coşkuyu görüyorum. Tüm sağlık tedbirlerimizi alarak başladığımız yeni eğitim öğretim yılında özenli ve dikkatli bir şekilde yüz yüze eğitime devam etme gayretindeyiz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sağlıkları bizler için çok önemli bu sebeple aşılanmaya çok önem veriyoruz. Öğretmenlerimizin aşı olma oranının % 94 olması eğitim ve öğretimin devamlılığı açısından sevindiricidir. Bu eğitim ve öğretim yılında yüz yüze eğitimin devam etmemesi için herhangi bir engel yoktur. Yüz yüze eğitimin yıl sonuna kadar devam etmesi ve bir daha birbirimizden uzak kalmamak dileklerimle yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Fethiye kaymakamı Eyüp Fırat ise“İki yılı aşkın bir süredir küresel bir salgınla mücadele ediyoruz. Bu sebeple geçen sene istediğimiz ölçüde bir eğitim öğretim yılı geçiremedik. Bu sene Milli Eğitim Müdürümüzün de konuşmasında ifade ettiği gibi iyi başladık, İnşallah iyi devam edeceğiz İnşallah her şeyden önce sağlıklı bir şekilde, güzel başladığımız eğitim öğretim yılını güzel şekilde noktalayacağız. Geçen sene pandemi sebebiyle yaşadığımız zorluklarda öğrencilerimiz ve velilerimiz ne kadar sıkıntı çektiyse, öğretmen arkadaşlarımız da, idarecilerimiz de, milli eğitim müdürümüz de ciddi bir sıkıntı yaşadı ilçe mülki amiri olarak ben bizzat şahitlik ettim. Bu eğitim öğretim yılında bunlar sadece yaşadığınız hatıralar olarak belleklerimizde kalacak” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Kaymakam Eyüp Fırat ve Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya sembolik olarak ilk ders zilini çalarak yeni eğitim ve öğretim yılının açılışını yaptılar.

Program, Vali Recai İlkokulu öğrencilerinin şiirlerini okuması , bayrak devir teslimi ile devam ederken öğrenciler halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi.

Tören sonrası Kaymakam Eyüp Fırat, Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile birlikte sınıfları ziyaret ederek öğrencilere çeşitli  hediyeler sundu.

ZİYARETLERDE OLDU

İlköğretim haftası nedeniyle protokol makamlarına ziyaretler yapıldı . Kaymakamlık Makamını Menteşe Şehit Orçun Munyas İlkokulu Müdürü Alim KILÇAR, Öğretmen Sevgi GÜVEN ve 3.Sınıf Öğrencileri Mahmut İsa OYAMAK, Buğlem Sena TEKİN,. Belediye Başkanlığına Güven YİĞİT,3.Sınıf öğrencisi Emir küçüktahancı  ve 4.sınıf öğrencisi Serpil ŞAHİNER, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Berna ölmez, Müdür Yardımcısı Bilgehan YÜREKLİ, Anasınıfı öğretmeni Kadriye YILDIZ ve anasınıfı öğrencileri Güneş AKAR, Nazlı KİREÇCİ ziyarette bulunmuşlardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Kamil Mutlu Demirtaş, esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

Sal Eyl 14 , 2021
Ocak ayında yapılması beklenen Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimleri için adaylar çalışmalarına devam ediyor. Şimdilik üç adayın adaylığını açıkladığı seçimlerde, 38 yaşındaki genç aday Kamil Mutlu Demirtaş, söylemleri ve çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Demirtaş Nakliyat, Turizm Hayvancılık Şirketi, Fethiye Sürat Kargo İşletmeciliği ve Kalkan Hatay Ocakbaşı Restoran işletmeleriyle Fethiye ticari […]