Kaymakam Fırat’tan Gençlere Aşı Çağrısı

Kaymakam Eyüp Fırat Covid-19 salgınıyla mücadelede başarının aşı olmaktan geçtiğini belirterek özellikle gençleri aşı olmaya davet etti.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, ülke genelinde olduğu gibi Fethiye’de de başlatılan aşı seferberliği kapsamında aşısını yaptırmayan vatandaşları aşı olmaya davet etti. Aşılama konusunda önemli bir yolun kat edildiğini ifade eden Kaymakam Fırat, özellikle gençlere çağrıda bulunarak, “Gençliğin verdiği psikoloji ile, “Bana bir şey olmaz” demeyin. Sadece kendinizi  değil, tüm çevre ve memleketi tehlikeye sokarsınız. Bu anlamda sizleri  bir an önce aşı olamaya davet  ediyorum” dedi.

Salgınla mücadelede Fethiye’de iyi durumda  olunduğunu açıklayan Kaymakamı Eyüp Fırat, “Tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgını ile mücadele ediliyor. Allah’ımıza çok şükür Fethiye’de salgın konusunda iyi bir durumdayız. Muğla’da da iyi durumdayız. Aşılama oranlarında da çok iyi durumdayız. Özellikle genç kardeşlerimizden rica ediyorum. Aşılama da ulaşamadığımız genç kardeşlerimiz kaldı. Onları bir an önce aşı olmaya davet ediyorum. Gençliğin verdiği psikoloji ile, “Bana bir şey olmaz” demesinler. Sadece kendilerini değil, tüm çevre ve memleketi tehlikeye sokuyorlar. Bu anlamda onları bir an önce aşı olamaya davet  ediyorum” dedi.

Hastanede Günlük Aşılama Sayısı 1000-1500 Doz Arası

Fethiye’de 15  yaş ve üstü tek doz aşı olanların oranı yüzde 89,61 olduğu, aşılarını tamamlayanların oranının  ise yüzde 79,16 olduğu öğrenilirken, uzmanlar Fethiye’de günlük 1000 ile 1500 doz arasında aşılama yapıldığını belirtti.

Aşılama yaşının 15, fakat kronik rahatsızlığı olan 12 yaşındaki çocukların da aşı hakkının olduğunu belirten  yetkililer, Covid-19 salgınından dolayı 12’si yoğun bakım ünitesinde, 35’i de pandemi bölümünde olmak üzere toplam 47 hastanın tedavi gördüğü öğrenildi. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Mahalle Muhtarından 2 Bin 500 Kişilik Aşure İkramı

Sal Eyl 14 , 2021
Cami Mahallesi Muhtarı Gürol Kavak, vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Cami Mahallesi Muhtarı Gürol Kavak azaları ile birlikte vatandaşlara 2 Bin 500 kişilik aşure ikramında bulundu. Mahalle Muhtarlığı önünde düzenlenen aşure ikramına Kaymakam Eyüp Fırat, Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih […]