TEKNE KAZASINDAKİ KAPTAN GÖZALTINA ALINDI

Ölüdeniz Belcekız plajında 38 kişinin bulunduğu günü birlik tur teknesinin batması sonucu bir çocuğun yaşamını yitirdiği kazada, tekne kaptanı gözaltına alındı.

Pazar günü Ölüdeniz Mahallesi’nde bulunan Belcekız Plajı’nın 50 metre açıklarında içinde 38 kişinin bulunduğu tur teknesinin batması sonucu 2 yaşındaki Yunus Emre Yılmaz ölmüş, 2 kişi yaralanmıştı.

Kazada yaralanan iki kişi ölen Yunus Emre Yılmaz’ın Annesi Nazlı Nur Yılmaz (34)  ile kız kardeşi Ravza (5) olduğu öğrenildi.Kazadan sonra ambulans ile ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılan anne Yılmaz, tedavisi için Isparta’ya sevk edildi. Ravza Yılmaz’ın tedavisi ise Fethiye Devlet Hastanesinde sürüyor.

Kazanın ardından sahil güvenlik ekipleri tarafından tekne kaptanı R.Z. gözaltına alındı.

Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma (DEGAK) timine bağlı dalgıçlar, batan teknede arama kurtarma faaliyeti yaptı.DEGAK ekipleri batan tekneyi su altında görüntüledi. Görüntülerde teknenin arka kısmını denizin dibine oturduğu başının da havaya doğru kalktığı, teknede bulunan masa ve sandalyelerin dağıldığı bazılarının da yerinde koptuğu yer görülüyor. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

ÇALIŞ PLAJI PROJESİ SON AŞAMADA

Paz Tem 4 , 2021
Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, Fethiye Belediyesi tarafından Çalış Plajı sahil düzenlemesinin bazı aksiliklerden dolayı bitirilemediğini, “Fakat  proje bittiği an, Çalışın güzelliğine güzellik katacak” dedi. Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, beraberinde geçmiş dönem Fethiye Otelciler Birliği Başkanı ve Orka Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz […]