BALIKÇILARIN AĞINA 100’ER  KİLOLUK 2 KILIÇ BALIĞI TAKILDI

BALIKÇILARIN AĞINA 100’ER  KİLOLUK 2 KILIÇ BALIĞI TAKILDI

Fethiye Körfezi açıklarında  yakalanan 3 metrelik iki dev kılıç balıkları Benal Kaptan tarafından Çalış Su Ürünleri Kooperatifinde sergilendi.

Fethiye Körfezi açıklarında balıkçıların ağlarına takılan ve Çalış Su Ürünleri Kooperatifinde sergilenen 3 metre uzunluğunda, 100  kilogram ağırlığındaki kılıç balığı vatandaşlardan ilgi gördü.Balıkçı Benal Kaptanın tuttuğu ve tezgahında sergilediği balık, sokaktan geçenlerin dikkatini çekti. Bazı vatandaşlar kılıç balığıyla fotoğraf çektirdi.

Çalış Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Alkan Erdener Orhan,gazetecilere yaptığı açıklamada, balıkların 3  metre uzunluğunda ve her birinin  100  kilogram ağırlığında olduğunu söyledi.

Balıkları  Fethiye Körfezi açıklarında Rodos Türkiye sınırlarında tuttuklarını ifade eden Alkan Erdener Orhan, “Kılıç balığı nadir görülen bir tür.Kooperatifimize bağlı Benal Kaptan isimli arkadaşımızın ağlarına takılmış bu balıklar ve bizde ilk olarak kooperatifimizde bulunan tezgahlarda sergiliyoruz. Balıklarımızı sadece restoranlar değil, halkımızın da tatması için dilim dilim satışa çıkardık” dedi.     Haber- Foto/ Hakan Aykırı – Sinan Sarıoğlan

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

FETHİYE’DE AÇ KALAN DOMUZLAR ŞEHRE İNDİ

Pts Mar 22 , 2021
FETHİYE’DE AÇ KALAN DOMUZLAR ŞEHRE İNDİ Fethiye’de aç kalan yaban domuzu sürüsü şehre inerek çöp konteynırlarının kenarında çöplerden yiyecek aradı. Fethiye’ye bağlı Taşyaka Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde yaban domuzu sürüsü gece geç saatlerde sokaklara inerek yiyecek aradı. Çöp konteynırlarının etrafında sürüler halinde gezinen domuzlar, vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kayda alındı. İnsanların […]