Başkan Karaca’dan 23 Nisan Mesajı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayımladığı mesajında, “Sevgili çocuklar, dünyanın hiçbir ülkesinde çocuklara armağan edilmiş ulusal bir bayram yok. Sizler hepiniz bizim için çok değerlisiniz. Sizler geleceğin;  bilim insanları, sanatçıları, doktorları, mühendisleri, öğretmenleri ve daha nice görevlerin başarılı değerleri olacaksınız” dedi.

Bugünün ulusal kurtuluş savaşımızı yönlendiren, Gazi Meclisimizin 101. Kuruluş yıldönümü olduğunu belirten Karaca, “Gazi meclisimizi kuran ve bu kutlu günü anlamlı biçimde çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Gazi meclisimizin bütün üyelerini rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu bayramın sahibi olan ve içinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerde evlerinde, pencerelerinde, balkonlarında ulusal bayrağımızı sallayan yavrularımızı kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum” diye konuştu.

Başkan Karaca, “Sevgili anneler, babalar ve geleceğin büyükleri;  önemle ifade etmek isterim ki; bugün yaşadığımız ve gelecekte yaşayabileceğimiz bütün sıkıntıların çözümü çaresi, dün olduğu gibi bugün de ulusal iradenin tecelli edeceği yer bağımsız meclislerimizdir. Ulusal bağımsızlığın sembolü olan meclislerimizi çocuklarımız gibi değerli kılmalıyız, korumalıyız” dedi.

“HEPİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ”

Karaca sözlerine şöyle devam etti; “Sevgili çocuklar, dünyanın hiçbir ülkesinde çocuklara armağan edilmiş ulusal bir bayram yok. Sizler hepiniz bizim için çok değerlisiniz. Sizler geleceğin;  bilim insanları, sanatçıları, doktorları, mühendisleri, öğretmenleri ve daha nice görevlerin başarılı değerleri olacaksınız.Her yıl ülkemizin dört bir yanında neşeyle kutlanan bayramımız, maalesef bu yıl pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleşecek. Atatürk’ümüz diyor ki; ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.’Çocuklar, Atatürk’ümüzün ışığında yürümeye devam edin. Hepinizin gözlerinden öpüyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Başkan Mete; “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum”

Per Nis 22 , 2021
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında “Eşine az rastlanılan bir mücadelenin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, yad ediyorum.” İfadelerine yer veren il başkanı açıklamasına şu […]