FETHİYE’YE SPOR LİSESİ AÇILDI

Fethiye Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Fethiye Gülşen Gökçe Spor Lisesi olarak eğitim-öğretim verecek.Muğla’da merkezdeki spor lisesinin ardından Fethiye’de spor lisesi açılması gençler tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Spor Lisesine öğrenci kayıtları 15 Eylül tarihinden sonra Milli Eğitim Bakanlığının açıklayacağı ek yerleştirme takvimine göre, kayıt kabul edecek ve öğrenciler uygulama sınavı ile Fethiye Gülşen Gökçe Spor Lisesine alınacak. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Spor Lisesine bu yıl 60 öğrenci yetenek sınavı ile alınacaktır. Basketbol, futbol, voleybol, hentbol, güreş ve okçuluk branşlarıplanlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Fethiye Spor Lisesine kavuştu. Fethiye Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Fethiye Gülşen Gökçe Spor Lisesi olarak eğitim-öğretim verecek.Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin pazarlama ve halkla ilişkiler bölümü öğrencileri Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, muhasebe bölümü öğrencileri de Karaçulha Şehit Süleyman Yasin Ağır Çok Programlı Lisesine kaydırılırken, Spor Lisesi ilk yılında 60 öğrenci ile eğitim öğretime başlayacak. Basketbol, futbol, voleybol, hentbol, güreş ve okçuluk branşlarının planlandığı Spor Lisesinde gelecek yıllarda Muğla ve ilçelerinde gözde olan yelken ve kürek sporlarının da branşının açılması bekleniyor.Gülşen Gökçe Spor Lisesinde okul müdürü Süleyman Gümüş, gerekli hazırlıkları yaparken,  Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’da spor lisesinin yeni eğitim öğretim yılına hazır hale gelmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile yazışmaları sürdürüyor. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Muğla’daki spor lisesinin ardından Fethiye’de de spor lisesinin açıldığını, yetenekli gençlerin bu lisede branşlara göre eğitileceğini söyledi.

Kaya, “Fethiye Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Fethiye Gülşen Gökçe Spor Lisesi olarak eğitim-öğretim verecektir. Bu yıl Gülşen Gökçe Spor Lisesine 60 öğrenci alınacak. Öncelikle basketbol, hentbol, futbol ve  voleybol branşları planlanıyor. Güreş ve okçuluk da düşünülüyor. Kürek ve yelken sporları da önümüzdeki yıllar için planlanıyor. Geleceğin milli sporcularının Fethiye Gülşen Gökçe Spor Lisesinden çıkmasını arzuluyoruz. Okulumuzun Fethiye2ye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

FETHİYESPOR 1-3 UMM SALAL SC

Cum Ağu 20 , 2021
Fethiyespor, bu sezon ki hazırlık döneminin beşinci özel maçında Katar Süper Ligi’nin güçlü ekiplerinden Umm Salal SC ile karşı karşıya geldi. Her iki yarıda da farklı 11lerle mücadele eden Fethiyespor, etkili oyununa ve bulduğu pozisyonlara rağmen ilk yarıyı 0-0’lık skorla kapattı. İkinci yarıya etkili başlayan Fethiyespor, 50.dakikada Ali Han Tunçer’in […]