Öztürk “Zor Günleri Hep Birlikte Aşacağız!”

Öztürk “Zor Günleri Hep Birlikte Aşacağız!”

Fethiyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öztürk Fethiyespor taraftarlarının tribünlerde  “Küfürlü Tezahürat yaptığı” gerekçesiyle sürekli PFDK tarafından cezalandırılmasıyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Fethiyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öztürk’ün yazılı açıklamasında; “Fethiyespor ligin son maçlarında lig sonunu etkileyecek bir mücadele içine girmiştir. Bu süreçte üst üste gelen maddi cezalar, aynı zamanda manevi bir yıkımın da etkisini artırmaktadır. Kulübümüz, taraftarımızın tribünlerde  “Küfürlü Tezahürat yaptığı” gerekçesiyle sürekli PFDK tarafından cezalandırmaktadır. Bu yönetmeliklerin bir tek amacı vardır. Türk sporunu evrensel fair-play koşullarında geliştirmek ve seyircinin olumlu biçimde maç izlemesinin ardından Türk Futbolu’nun da gelişmesi amaçlanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında Fethiyespor’un yakın zaman geçmişini incelemeden, klasik cezaları her hafta verip geçmek sporumuza bir şey kazandırmaz. Yakın dönem incelenirse görülecektir ki; Fethiyespor Anadolu’da ilk defa  ” Sporda şiddetin önlenmesi için taraftar grupları neler yapmalı?” konulu bir panel düzenlemiş ve panelin sonunda kent parklarından birine  “Sporda Barış Ağacı”nı dikmiştir. Bu panele, spor yazarları, TRT Spikerleri, GS, BJK, FB, Bursaspor gibi kulüplerin taraftar liderleri katılmıştır. Ve panel yapılan yılın sonunda Fethiyespor Taraftarı “Yılın En Centilmen Taraftarı” seçilmiş ve kulübümüz para ödülü de kazanmıştır. Bizim taraftar grubumuz Anadolu’da Fethiye’ye deplasmana gelen her takımı maçtan önce kaldığı otelde çiçeklerle ziyaret eden, maç öncesinde de her iki takımı aynı anda tribünlere çağırıp başarılar dileyen tek taraftar grubudur. Bütün bunları Federasyonumuzun dikkate almasını ümit ederken, taraftarımıza da bir çağrımız var; Sahanın güney tarafındaki kale arkasında yönetim kurulumuzun astığı bir pankart her maçta durmaktadır. Bu pankartta “Taraftarımızla Başaracağız- Fethiyespor Yönetim Kurulu ” yazmaktadır. Biz bu pankartı inanarak astık. Çünkü Kulübümüzün tarihinde elde edilen her başarıda taraftarımızın kimliği vardır. Bir ömür acı – tatlı anılarımızda birlikte olduğumuz taraftarımızdan bundan sonraki süreçte olağanüstü Dikkat Göstermelerini önemle rica ediyoruz. Tam bir onur savaşı içine girdiğimiz bugünlerde, rakip takımlara, rakip taraftarlara ve tüm hakemlere tarihimize yakışır biçimde olumlu ve olgun davranacağınızı bilerek, kalan maçlarda ferah olmanızı, takımımızın onurlu, kişilikli ve özverili oyunculardan kurulu olduğunuzu bilmenizi ve güzel günlerimiz olacağını tekrar vurgular, hepinize saygılar sunarım.”ifadelerine yer verdi. (FG)

fethiyespor ismail öztürk_640x480

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Vali Güvençer Fethiye’yi Ziyaret Etti

Per Mar 20 , 2014
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer sivil toplum kuruluşlarını ve çeşitli dernekleri ziyaret etmek üzere Fethiye’ye geldi. 2013 yılının Mayıs ayında Muğla Valiliği görevine atanan ve o tarihten bu yana Fethiye’ye yönelik detaylı bir ziyaret gerçekleştiremeyen Muğla Valisi Güvençer,  ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri ve esnafı ziyaret etmek üzere Fethiye’ye geldi. […]
Fethiye Haber Net