Başsavcı Bingül’den Gazilere Ziyaret

19 Eylül Gaziler Günü yaklaşırken, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başsavcı Bingül, “Milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olan gazilerimiz ve şehit yakınlarımıza hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek hayatta kalanları hatırlamak ve sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak en büyük sorumluluğumuzdur” dedi.

19  Eylül Gaziler Günü yaklaşırken, Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal’ı ziyaret etti. Başsavcı Ünal Bingül’ü, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal ve gaziler karşıladı. Başsavcı Bingül’e ziyaretinde Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli eşlik etti.  Ziyarette Başsavcı Ünal Bingül, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal’a Kuran’ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

Başsavcı Ünal Bingül, “Ezan susmaz, Bayrak inmez,vatan bölünmez,şehitler ölmez. Her Türk için önce vatan,millet,bayrakgelir.Bu vatan için şehit düşmüş şehitlerimizi rahmetle,minnetleanıyorum.Yine aziz vatanımız için yaralanan, canını ortaya koyan Gazilerimizi de minnetlerimi şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar var olsunlar” ifadelerinde bulunurken, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal da “Sayın Başsavcımıza bu anlamlı hediyeler için çok teşekkür ediyorum. Hediyeleri derneğimizin en güzel köşesinde ebediyete kadar en iyi şekilde saklayacağız” dedi.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, gazetecilere yaptığı açıklamada,  “Milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olan gazilerimiz ve şehit yakınlarımıza hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek hayatta kalanları hatırlamak ve sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak en büyük sorumluluğumuzdur. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyor, bulunduğumuz makamlarda görevlerimizi ifa ediyoruz. Bu düşünceden yola çıkarak 19 Eylül Gaziler Günü vesilesi ile minnet ve şükranlarımızı iletmek için Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bu ziyareti gerçekleştirdik, vatanımızı, milletimizi korumak için gözünü  bile kırpmadan savaşarak, mertebesiyle şereflenmiş tüm gazilerimizin “Gaziler Günü’nü en kalbi dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

FETHİYESPOR İÇEL’E 3 PUAN İÇİN GİDİYOR

Per Eyl 16 , 2021
lig 3. Grupta geçtiğimiz hafta kendi evinde Esenler Erok sporu5-1 yenerek aldığı 3 puanla lig’te 7.sıraya tırmanan Fethiyespor bu hafta deplasmanda karşılaşacağı İçel İdman Yurdu maçından’da 3 puan arzuluyor. Teknik Direktör Selahaddin Dinçel yönetimin’de bu maçın hazırlıklarını son aşamaya getiren Fethiyespor’da futbolcular İçel İdman Yurdu maçından’da galibiyetle döneceklerini ifade ettiler. […]